SELÇUKLULARIN İZİNDE OLAN MÜCEVHERLER

April 22, 2019

Kiswah Jewellery, Anadolu Selçuklularından esinlenen Diriliş Koleksiyonu ile tarihi mücevher tasarımı ile birleştirmeye, mücevherler aracılığıyla geçmişin büyüleyici hikayelerini anlatmaya devam ediyor.

 

Selçuklulara ait sembollerin ve motiflerin işlendiği mücevherler, unisex olarak tasarlanmış olup kültürel anlam taşıyan özel mücevherleri tercih eden mücevher severlerin beğenisine sunuluyor. Kolye, yüzük, bileklik ve kol düğmesi olarak hazırlanan tasarımlar, usta zanaatkarlar tarafından altın ve gümüş gibi çeşitli materyallerle hayata geçiriliyor.

 

Dönemin ruhunu yansıtma konusundaki başarıları ve sergiledikleri üstün zanaatkarlık sonucu, koleksiyonun bazı ürünleri yapımcılığını Tekden Film’in üstlendiği TRT 1’in popüler dizisi Diriliş: Ertuğrul’da da yer aldı.

 

Altlarında markanın kurucusu Bekir Kantarcı ve tasarımcı Fatih Çetinkaya’nın imzası bulunan tasarımlar, Kiswah Jewellery’nin Kapalıçarşı’daki iki mağazasında satışa sunuluyor.

 

Please reload

Please reload

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

November 11, 2019

1. Turizm Güvenliği Çalıştayı’na katılan İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, İKO Başkanı Atayık’ın talebi üzerine yer tahsis edilmesi durumunda Kapalıçarşı’ya yeniden Polis Karakolu kurulacağı sözünü verdi. Çalışkan...

September 20, 2019

Brink’s, dünya standartlarındaki güvenli lojistik hizmeti ve üstün koruma sağlamak üzere tasarlanmış olan gelişmiş teknolojili özel çözümleri ile sektörlerin ihtiyaç duyduğu güvenlik ve emniyet konularında 160 yıldır müşt...

September 20, 2019

Çünkü yenilenme sürecini tamamlayan Pandora’ya geriye sadece yeniden doğuşunu kutlamak kalmıştı…

Danimarka merkezli popüler mücevher ve takı markası Pandora’nın 2017’de yakaladığı ivme, son iki yılda yerini sabit bir düşüş...

September 20, 2019

Yaratıcı, farklı, cesur ve ilerleyen kadının markası Kısmet by Milka, 3 sene önce Mykonos’ta açtığı ilk yazlık butiği sonrasında 2019 yılının ilk yeni mağazasını Bodrum Yalıkavak Marina’da açtı.

Sezonu, el işçiliğindeki mü...

September 20, 2019

Fuara katıldınız ve bunu fuar süresince CNR Fuar Merkezi’nde Instagram ve Facebook’a giren, kuyumculukla ilgilenen kişilere duyurmak istiyorsunuz. Konum bazlı reklamlar ile artık bu çok kolay. Tek yapmanız gereken birkaç...

September 20, 2019

Tasarımlarında çocukluğumuzun fantastik temalarını ele alan Aisha Baker, yarattığı kendi harikalar diyarında klasik dünya masallarını 21. yüzyıla yeniden uyarlıyor.

Evvel zaman içinde, kalbur saman içinde peri masallarının...

Older Posts >

Please reload

Copyright 2016  

Altın Dünyası Yayın Grubu, Yayın Dünyası Yayıncılık Gazetecilik ve Dağıtın Anonim Şirketi'nin tescilli markasıdır.

Sitede yayınlanan haberler ya da her türlü içeriğin, Altın Dünyası'nın izni olmadan kullanılması yasaktır.

  • Facebook - Grey Circle
  • Twitter - Grey Circle
  • Google+ - Grey Circle
  • YouTube - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle