COSİMO VİNCİ’NİN MÜCEVHER TASARIMI EĞİTİMİNİ TAMAMLAYANLAR SERTİFİKALARINI ALDI

July 19, 2019

Mücevher İhracatçıları Birliği tarafından İtalyan mücevher tasarımcısı

Cosimo Vinci eğitmenliğinde 7 ay boyunca gerçekleştirilen mücevher tasarımı eğitimlerine katılanlara, sertifikaları takdim edildi.

 

Dünyaca ünlü moda markaları Versace ve Dolce & Gabbana’nın mücevher tasarımcısı İtalyan Cosimo Vinci tarafından Ocak – Temmuz ayları arasında TİM’in Dış Ticaret Kompleksi’nde verilen mücevher tasarımı eğitimleri tamamlandı.

 

Eğitimlere katılan 20 kursiyere sertifikaları Mücevher İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyeleri Bogus Sıradağ ile Hamza Kaya ve Mücevher İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Danışmanı Oğuz Özdemir ile ünlü tasarımcı Cosimo Vinci’nin katılımıyla düzenlenen törenle takdim edildi.

 

“Tasarım Gücü ile Türkiye, Dünya Çapında bir Marka Sahibi Olabilir”

Tasarım eğitimlerini değerlendiren Mücevher İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Bogus Özdemir, Türk mücevher sektörünün sahip olduğu üretim gücü ve kaliteli işçilik vasıflarına tasarımı ekleyerek dünya çapında bir marka sahibi olması gerektiğinin altını çizdi. Bogus Sıradağ, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Tasarıma bakış açımızı geliştirmek için her türlü çaba içerisindeyiz. Amacımız; üretim gücüyle tasarım gücünü birleştirerek, katma değerli ürünler yapıp, sektörümüzü dünyada çok iyi yerlere getirmek. İhracatımızı artırarak dünyadaki rakiplerimizden açık ara önde gitmek istiyoruz. Mücevher İhracatçıları Birliği olarak bu konuda her türlü desteği sağlıyoruz.”

 

 “Tasarımlar seri üretime geçecek”

Tasarımcıların eğitim sürecinde katma değeri yüksek tasarımlar yaptıklarını ifade eden Sıradağ, “Kursiyerler, tasarım alanıyla ilgili çok ince teknikler öğrendiler. Kursumuzun ikinci aşaması da olacak. Bu ikinci aşamada bir tema üzerinden gidilecek. Kursiyerlerimiz kursun ikinci aşamasını aldıktan sonra katma değeri yüksek ürünler tasarlayacaklardır. Tasarımcılarımızın yaptıkları tasarımlar çalıştıkları firmalar tarafından da değerlendirilecektir. Yapılan tasarımlar arasından seri üretime geçilenler de olacaktır. Serbest çalışan tasarımcılar için ise yaptıkları tasarımlar iş imkânı sağlayacaktır” şeklinde konuştu.

“Türkler tasarım konusunda çok yetenekli”

Dünyanın birçok ülkesinde eğitim verdiğini ve Türk tasarımcıların oldukça yetenekli olduğunu ifade eden İtalyan Tasarımcı Cosimo Vinci, şunları söyledi:

“Tasarım açısından İtalya, Fransa ve Türkiye, Akdeniz ülkeleri içerisinde en çok öne çıkan ülkeler olarak dikkatimi çekiyor. Türkler ve İtalyanlar tasarım açısından çok benzerlik taşıyor. Türkler kendi değerleri ve hayal güçleri tasarımlarına da taşıyor. Türk tasarımcılarının değişime açık olduğunu görüyorum ve bu beni çok heyecanlandırıyor. Eğitime katılan tasarımcılar, oldukça yetenekli, deneyimli ve eğitimlilerdi. Geçen 7 ayda yeni teknikler açısından kendilerini geliştirdiler. Bu süreçte çok iyi bir ilerleme kaydettiler. Hem Türkiye pazarında hem de uluslararası pazarda hizmet verecek duruma geldiler” dedi. 

 

Toplam 7 ay süren eğitimleri tamamlayarak sertifika almaya hak kazanan 20 tasarımcının 12’si bireysel ve 7’si mücevher markalarında faaliyet gösterirken biri ise Kuyumculuk Meslek Lisesi’nde okuyor.

Please reload

Please reload

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

November 11, 2019

1. Turizm Güvenliği Çalıştayı’na katılan İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, İKO Başkanı Atayık’ın talebi üzerine yer tahsis edilmesi durumunda Kapalıçarşı’ya yeniden Polis Karakolu kurulacağı sözünü verdi. Çalışkan...

September 20, 2019

Brink’s, dünya standartlarındaki güvenli lojistik hizmeti ve üstün koruma sağlamak üzere tasarlanmış olan gelişmiş teknolojili özel çözümleri ile sektörlerin ihtiyaç duyduğu güvenlik ve emniyet konularında 160 yıldır müşt...

September 20, 2019

Çünkü yenilenme sürecini tamamlayan Pandora’ya geriye sadece yeniden doğuşunu kutlamak kalmıştı…

Danimarka merkezli popüler mücevher ve takı markası Pandora’nın 2017’de yakaladığı ivme, son iki yılda yerini sabit bir düşüş...

September 20, 2019

Yaratıcı, farklı, cesur ve ilerleyen kadının markası Kısmet by Milka, 3 sene önce Mykonos’ta açtığı ilk yazlık butiği sonrasında 2019 yılının ilk yeni mağazasını Bodrum Yalıkavak Marina’da açtı.

Sezonu, el işçiliğindeki mü...

September 20, 2019

Fuara katıldınız ve bunu fuar süresince CNR Fuar Merkezi’nde Instagram ve Facebook’a giren, kuyumculukla ilgilenen kişilere duyurmak istiyorsunuz. Konum bazlı reklamlar ile artık bu çok kolay. Tek yapmanız gereken birkaç...

September 20, 2019

Tasarımlarında çocukluğumuzun fantastik temalarını ele alan Aisha Baker, yarattığı kendi harikalar diyarında klasik dünya masallarını 21. yüzyıla yeniden uyarlıyor.

Evvel zaman içinde, kalbur saman içinde peri masallarının...

Older Posts >

Please reload

Copyright 2016  

Altın Dünyası Yayın Grubu, Yayın Dünyası Yayıncılık Gazetecilik ve Dağıtın Anonim Şirketi'nin tescilli markasıdır.

Sitede yayınlanan haberler ya da her türlü içeriğin, Altın Dünyası'nın izni olmadan kullanılması yasaktır.

  • Facebook - Grey Circle
  • Twitter - Grey Circle
  • Google+ - Grey Circle
  • YouTube - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle