ASEAN 2019 İSTANBUL'DA GERÇEKLEŞTİRİLECEK

September 20, 2019

Mücevher İhracatçıları Birliği, Türkiye Tanıtım Grubu’nun desteğiyle 8. Güneydoğu Asya Ülkeleri Birliği (ASEAN) Değerli Taş ve Mücevher Birlikleri Konferansı kapsamında başta Güneydoğu Asyalı mücevher birliklerinin başkanları ile bu ülkelerdeki markalarının temsilcileri olmak üzere dünyanın dört bir yanından mücevherin önde gelen isimlerini İstanbul’da ağırlayacak.

               

Türk mücevhercilerinin ihracat hacmini artırmak amacıyla yurt dışı fuarlara katılan, potansiyel pazarlara ticaret heyetleri düzenleyen ve Türkiye’ye VIP Alım Heyetleri getiren Mücevher İhracatçıları Birliği, Türkiye Tanıtım Grubu’nun desteğiyle 8 – 12 Ekim tarihleri arasında dünyanın en önemli mücevher konferansını İstanbul’da düzenlemeye hazırlanıyor.

Bu yıl 8’incisi gerçekleşecek olan Güneydoğu Asya Ülkeleri Birliği (ASEAN) Değerli Taş ve Mücevher Birlikleri Konferansı’na (8. ASEAN Konferansı) yaklaşık 50 ülkeden 250’ye yakın sektörün önde gelen ismi katılacak.

 

Dünya Mücevher Sektörünün Gözü, Bu Konferansta Olacak

ASEAN’da, Endonezya, Malezya, Tayland, Filipinler ve Singapur, Bruney, Vietnam, Laos,  Myanmar ve Kamboçya yer alıyor. AB, ABD, Kanada, Rusya, Çin Halk Cumhuriyeti, Japonya, Güney Kore, Hindistan, Avustralya ve Yeni Zelanda ise Diyalog ortakları olarak anılıyor. Türkiye ise, İsviçre, Norveç ve Pakistan ile birlikte Sektörel Diyalog Ortakları grubunda bulunuyor.

 

İstanbul’da 4 gün sürecek konferansa, ülkelerin mücevherle ilgili birlikleri başkanları ve önde gelen üreticileri katılacak. İlk gün konferans gerçekleştirilirken, toplantılarda katılımcılara hem Türkiye ile iş yapma modelleri hem de Güneydoğu Asya’daki mücevher ticareti rejimleri aktarılacak. Diğer günlerde ise katılımcılar 49. Uluslararası İstanbul Mücevher Fuarı’nı gezme imkânına sahip olacak.

 

“Güneydoğu Asya, Mücevher İhracatı için Büyük bir Potansiyele Sahip”

Mücevher İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kamar, Türkiye’de ilk kez gerçekleşecek konferansı değerlendirirken şunları söyledi:

“Türkiye’nin ihracat açısından en yüksek performansı gösteren sektörüyüz. Geçtiğimiz yıl 4,4 milyar dolar ihracata imza atarken bu yılın ilk yarısında 1,6 milyar dolarlık ihracatla geçen seneye oranla son derece başarılı bir performans sergiliyoruz. Bu performansın artabilmesi amacıyla potansiyel arz eden ülkelere ziyaretler gerçekleştiriyor, bu ülkelerdeki fuarlara katılıyor ve yine bu ülkelerdeki satın almacıları, İstanbul’da ağırlayarak sektörümüzün iş hacmini geliştirmeye gayret ediyoruz. Dolayısıyla 600 milyon kişinin yaşadığı Güneydoğu Asya ülkeleri, büyük bir potansiyele sahip. Toplam 10 ülkenin üyeliğiyle bir araya gelen ASEAN Birliği’nin yanı sıra Avusturalya, Orta Asya, Avrupa, Kuzey Amerika ve Orta Doğu ülkelerindeki mücevher birliklerinin başkanlarını İstanbul’da ağırlayacak olmaktan gurur duyuyoruz. Konferansla birlikte başlayacak olan 49. Uluslararası İstanbul Mücevher Fuarı da, konferansın hemen ardından birlik başkanlarının mevcut potansiyelimizi görebilmeleri için iyi bir fırsat teşkil ederken satınalma kararlarında olumlu bir rol oynayacaktır inancındayız.”

 

Please reload

Please reload

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

November 11, 2019

1. Turizm Güvenliği Çalıştayı’na katılan İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, İKO Başkanı Atayık’ın talebi üzerine yer tahsis edilmesi durumunda Kapalıçarşı’ya yeniden Polis Karakolu kurulacağı sözünü verdi. Çalışkan...

September 20, 2019

Brink’s, dünya standartlarındaki güvenli lojistik hizmeti ve üstün koruma sağlamak üzere tasarlanmış olan gelişmiş teknolojili özel çözümleri ile sektörlerin ihtiyaç duyduğu güvenlik ve emniyet konularında 160 yıldır müşt...

September 20, 2019

Çünkü yenilenme sürecini tamamlayan Pandora’ya geriye sadece yeniden doğuşunu kutlamak kalmıştı…

Danimarka merkezli popüler mücevher ve takı markası Pandora’nın 2017’de yakaladığı ivme, son iki yılda yerini sabit bir düşüş...

September 20, 2019

Yaratıcı, farklı, cesur ve ilerleyen kadının markası Kısmet by Milka, 3 sene önce Mykonos’ta açtığı ilk yazlık butiği sonrasında 2019 yılının ilk yeni mağazasını Bodrum Yalıkavak Marina’da açtı.

Sezonu, el işçiliğindeki mü...

September 20, 2019

Fuara katıldınız ve bunu fuar süresince CNR Fuar Merkezi’nde Instagram ve Facebook’a giren, kuyumculukla ilgilenen kişilere duyurmak istiyorsunuz. Konum bazlı reklamlar ile artık bu çok kolay. Tek yapmanız gereken birkaç...

September 20, 2019

Tasarımlarında çocukluğumuzun fantastik temalarını ele alan Aisha Baker, yarattığı kendi harikalar diyarında klasik dünya masallarını 21. yüzyıla yeniden uyarlıyor.

Evvel zaman içinde, kalbur saman içinde peri masallarının...

Older Posts >

Please reload

Copyright 2016  

Altın Dünyası Yayın Grubu, Yayın Dünyası Yayıncılık Gazetecilik ve Dağıtın Anonim Şirketi'nin tescilli markasıdır.

Sitede yayınlanan haberler ya da her türlü içeriğin, Altın Dünyası'nın izni olmadan kullanılması yasaktır.

  • Facebook - Grey Circle
  • Twitter - Grey Circle
  • Google+ - Grey Circle
  • YouTube - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle