top of page

RİSK YERİNE BRİNK’S


Brink’s, dünya standartlarındaki güvenli lojistik hizmeti ve üstün koruma sağlamak üzere tasarlanmış olan gelişmiş teknolojili özel çözümleri ile sektörlerin ihtiyaç duyduğu güvenlik ve emniyet konularında 160 yıldır müşterilerinin yanında. Geçtiğimiz ay Mart İstanbul Mücevher Fuarı’nda da birçok katılımcı firmaların fuar ürünlerini taşıma ve kasalamada ‘Risk yerine Brink’s’ diyor…

Brink’s, lojistik ve kasalama alanında en güvenilen firmalardan biri olarak dünya çapında faaliyet gösteriyor.

Brink’s, 1859 yılında Amerika’da kurulan 120 ülkede faaliyet gösteren 60.000 çalışanı ile dünyanın en büyük güvenli lojistik firmasıdır. 22 seneden beri de Türkiye’de toptancı ve perakendecilere ithalat, ihracat, yurt içi küçük paket ve değerli kargo taşımacılık ve özel organizasyonlar da taşıma ve kasalama alanlarında hizmet vererek bankalar da dahil olmak üzere sektörün birçok ihtiyacını karşılayan global bir güvenlik şirketidir. Son olarak 2017 yılında açtığı Nuruosmaniye-Şerefefendi şubesinde hizmet veren Brink’s, kuyumculuk sektörünün ihtiyaç duyduğu değerli kargo taşımacılığını %100 güvence ile Türkiye’nin her yerinde sağlamaktadır.

Brink’s, başta İstanbul Mücevher Fuarı olmak üzere dünya mücevher fuarlarında önemli rol oynuyor.

Brink’s Güvenlik Hizmetleri, bu yıl 48.si düzenlenen Mart İstanbul Mücevher Fuarında değerli katılımcı firmalara taşıma ve fuar alanında stantlarına özel kasaları sorunsuz ve başarılı olarak hizmetini bir kez daha vermiştir.

Taşıma ve kasalama hizmetinde hedeflerini her yıl %20 artırarak müşteri memnuyeti ile beraber ileriye taşımaktadır. Stantlara kasa vererek fuar süresince ki taşıma ve kasalama işlerini hızlı bir şekilde yürütme rolünü üstlenen Brink’s, müşterilerin stantlarına özel ayrıcalıklı kasa seçeneklerine de sahip. Bu kasalar kendi vermiş oldukları teminat içerisinde Brink’s sorumluluğu ve güvencesi altında muhafaza ediliyor. Brink’s sayesinde firmalar fuarda gün sonu ürünlerin toplanması ve depolanması gibi zahmetlere girmemiş oluyorlar. Brink’s, firmaların kendi kontrollerinde olan kasaları istedikleri yere taşıyor ve istedikleri yerde saklıyor. Bu sene düzenlenilece olan III.Mezopotamya Fuarı Diyarbakır Altın Mücevher ve Gümüş Fuarı nda resmi taşıma ve kasalama firması olarak hizmet vermeye devam edecektir.

Ürün taşımacılığında emanetçi sisteminin kalkmasıyla Brink’s, aynı hizmeti profesyonel ve gelişmiş bir biçimde uygun fiyatlara sağlıyor.

Brink’s Yurtiçi Satış Müdürü Faysal Atayan değerli kargo taşıma hizmeti emanetçi sistemi ile yıllarca aşılamayan sektörün sıkıntılarından bir çalışma modelidir.Brinks’in yaptığı şey –gönderilecek olan ürünleri kapıdan ve dükkandan dışarı çıkmayacak şekilde teslim alıp gideceği yerde tekrar dükkanın içine kadar Brink’s güvencesi altında minimum ücretlerde taşımak. Brink’s, Anadolu’da bir müşteri ürün gönderdiği zaman veya İstanbul’dan bir ürün Anadolu’ya gönderileceği zaman emanetçi sistemini daha cazip kılmayacak kadar uygun fiyatlandırmalarda gerçekleştiriyor. Birçok lojistik firmasıyla birlikte bu işin ne kadar hassas ve önemli olduğunun farkındalığı aşılandığından beri mücevher ve kuyumculuk sektörü, sunulan bu güvenli sistemi emanetçi sistemine tercih ediyor. Aynı zamanda katma değer de katan bu sistem için artısı çok eksisi yok denebilir.

Brink’s, etkinliğini E-ticaret ve küçük paket taşımacılığında da sürdürüyor.

Dünyada 104 ülkede Küçük Paket hizmetini sunan Brink’s aynı tecrübe ve kalitesini Türkiye’ye taşımış durumdadır. 2018 de hizmete başladığı Küçük Paket servisinde şuanda sektörün %50’si Brink’s’i tercih ediyor. Ulusal kargo firmaları aracılığıyla kuyumculuk sektöründe faaliyet gösteren firmaların küçük değerli paketlerini %100 güvence ile taşımacılığını sağlıyor. Başta e-ticaret firmaları olmak üzere sektörün ihtiyaç duyduğu hizmetleri teknoloji tabanlı bir altyapı ile karşılıyor. Tam entegrasyonlu hizmeti sayesinde Brink’s’in taşımacılığındaki gönderileri göndericisi İos ve Android uyumlu uygulaması sayesinde takip edebiliyor ayrıca alıcılarına kargo durumunu sms yoluyla raporluyor. Bu sayede hem göndericisi hem de alıcısı paketlerini anlık olarak takip edebiliyor. Ayrıca N11.com ile yaptığı partnerlik sayesinde sanal Pazar hacmini de arttırmış durumda. Sektörüdeki bir çok firmayla yaptığı entegrasyonlar sayesinde hizmetini sorunsuz olarak sunuyor. Müşterilerden aldığı fikir ve istekler doğrultusunda hizmet kalitesini her geçen gün bir ileri noktaya taşımak için çalışmaya devam ediyor.

Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page