top of page

TAŞ KESİM EĞİTİMLERİ KUYUMCUKENT’TE BAŞLIYOR


Mücevher İhracatçıları Birliği, Türk mücevher sektöründe bir ilke imza atarak hem istihdama katkı sağlamak hem de sektörün tasarım ufkunu genişletmek amacıyla taş kesim atölyeleri kurup “Taş Kesim Eğitimleri” başlatıyor.

“Hayalimiz Taş Kesim Köyleri Kurmak”

Eğitimlere ilişkin bir değerlendirme yapan Mücevher İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kamar, şunları söyledi:

“Kuyumcukent’te taş kesim atölyesi kurduk, burada yabancı ustalarla gençlerimize taş kesimi öğretmeye başlıyoruz. Böylelikle binlerce gencimize yeni bir iş kapısı açmış olacağız. Ar – Ge, Inovasyon ve katma değerli üretim üçgeninde attığımız bu adımın ithal girdilerini azaltarak birim başına ihracat karlarımızı artıracağına inanıyoruz. Bir sonraki adımda taş kesim atölyelerini Anadolu’daki seçilmiş köylere taşımak ve buradaki gençlere bu işi öğretip taş kesim köyleri kurmayı hedefliyoruz.”

Başarılı Olanlara Katılım Belgesi Verilecek

Kuyumcukent’teki Mücevher İhracatçıları Birliği Taş Kesim Atölyesi’nde 28 Eylül Pazartesi sabahı başlayacak olan eğitimler, iki hafta boyunca haftanın 6 günü sabahtan akşama kadar gerçekleşecek. Eğitimlerde uygulamalı olarak mücevher taş kesiminin temel prensiplerini ve uygulamalarını öğrenecekler.

Eğitimlerin ardından başarılı olan katılımcılara katılım belgeleri verilerek sektörde bu alanda personel arayan firmalara önerilecekler.

Etiketler:

Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page