APEL İŞ’İN İMZASI OLAN HER ÜÇ MONTÜRDEN İKİSİ İHRAÇ EDİLİYOR

January 29, 2020

 

Ülkemizin Montür takı ürün grubunun önde gelen üreticilerinden olan Apel İş Kuyumculuk; son yıllarda ihracat çalışmalarında başarılı sonuçlar ortaya koyuyor. Yakın tarihe kadar markanın ürettiği her iki montürden birisi ihraç edilirken, şimdilerde artık her 3 ürünün 2’si ihraç edilir hale geldi. 

Montür denince sektörümüzün yakından tanıdığı, deneyimli üreticilerimizden biri olan ve birçok montür firmasına ürünlerini sunan Apel İş Montür; artık atölyesinde ürettiği her üç  modelinden ikisini yurtdışına gönderiyor. 2019 yılında ihracat hedeflerini başarıyla yakalayan Apel İş; yeni yılda ihracat çalışmalarında işlem hacmini arttırmayı hedefliyor. 

 

Apel İş firma sahibi ve deneyimli kuyum ustası Piyer Sivaslıoğlu; Yüksek kaliteli Türk montürünün Dünyanın birçok noktasında ilgi gördüğünü, Türk montürü denince herkesin saygıyla yaklaştığını ve montürün üzerinde ‘Made In Turkey’ yazmasının artı bir değer ifade ettiğini söyledi.

 

Farklı ülkelere ihracat yapmak, tek piyasaya bağlı kalmamak, pazarları daha etkin analiz etmek,  ürün çeşitliliğini arttırma ve müşteri memnuniyeti konusunda, hassas çalışma prensiplerinin ihracat verilerini geçtiğimiz yıllara göre arttırdığını kaydeden Piyer Sivasıoğlu; “Birkaç yıl önce kendimize bir hedef koymuştuk. Artık üretim bandımızdan çıkan üç üründen ikisi yurtdışına gidiyor. Yakın zamanda ihracat oranımızı %80’ler seviyesine çekmeyi düşünüyoruz. İhracat demek aynı zamanda ülkemize yabancı para girişi ve ekonomiye katkı anlamı taşıyor. O yüzden ihracat sadece firmamızın kazancı değil, ülkemizin kazancı olarak nitelendiriyoruz” diye konuştu.

 

Yeni pazar arayışlarında olan çalıştıkları firmalara sürekli yeni modellerle destek sunduklarını ve farklı pazarların beklentilerine uygun üretim gerçekleştirdiklerini kaydeden Sivaslıoğlu;  arzu edilen ihracat rakamlarına ulaşmak için yeni pazarlara daha cesur adımlar atmanın önemli olduğunu çok iyi bildiklerini ifade etti. 

 

 

 

 

 

 

Please reload

Please reload

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

April 2, 2020

Yolcu beraberinde yurda getirilmesi mümkün hale gelen en fazla 5 kilogramlık işlenmemiş altının gümrük idaresine beyan edilme usulünde düzenleme yapıldı.

March 27, 2020

İTO Kuyumculuk Komitesi Başkanı Erhan Hoşhanlı Coronavirus salgının kuyumculuk sektörünü son derece olumsuz etkilediğini belirterek, süreçle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Daha 2 hafta önce yolcu beraberinde 5 kg altı...

March 22, 2020

Mustafa Kamar; "Dünya panik içinde. Müşterilerimiz siparişlerini bile istemiyor. Sektör durma noktasına geldi"

March 22, 2020

Amor Pırlanta; Dünyanın en zengin ülkeleri arasında yer alan Katar’ın başkenti Doha’da mücevher mağazası açıyor.

February 5, 2020

Küresel çapta yaşanan gelişmelerin yatırımcıların güvenli varlıklara yönelmesini beraberinde getirmesiyle yurt içinde gram altının fiyatı geçen yıl 2018'e göre yüzde 33,1 yükselirken, altın mevduatları da ikiye katlan...

Older Posts >

Please reload

Copyright 2016  

Altın Dünyası Yayın Grubu, Yayın Dünyası Yayıncılık Gazetecilik ve Dağıtın Anonim Şirketi'nin tescilli markasıdır.

Sitede yayınlanan haberler ya da her türlü içeriğin, Altın Dünyası'nın izni olmadan kullanılması yasaktır.

  • Facebook - Grey Circle
  • Twitter - Grey Circle
  • Google+ - Grey Circle
  • YouTube - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle