top of page

APEL İŞ’İN İMZASI OLAN HER ÜÇ MONTÜRDEN İKİSİ İHRAÇ EDİLİYOR


Ülkemizin Montür takı ürün grubunun önde gelen üreticilerinden olan Apel İş Kuyumculuk; son yıllarda ihracat çalışmalarında başarılı sonuçlar ortaya koyuyor. Yakın tarihe kadar markanın ürettiği her iki montürden birisi ihraç edilirken, şimdilerde artık her 3 ürünün 2’si ihraç edilir hale geldi.

Montür denince sektörümüzün yakından tanıdığı, deneyimli üreticilerimizden biri olan ve birçok montür firmasına ürünlerini sunan Apel İş Montür; artık atölyesinde ürettiği her üç modelinden ikisini yurtdışına gönderiyor. 2019 yılında ihracat hedeflerini başarıyla yakalayan Apel İş; yeni yılda ihracat çalışmalarında işlem hacmini arttırmayı hedefliyor.

Apel İş firma sahibi ve deneyimli kuyum ustası Piyer Sivaslıoğlu; Yüksek kaliteli Türk montürünün Dünyanın birçok noktasında ilgi gördüğünü, Türk montürü denince herkesin saygıyla yaklaştığını ve montürün üzerinde ‘Made In Turkey’ yazmasının artı bir değer ifade ettiğini söyledi.

Farklı ülkelere ihracat yapmak, tek piyasaya bağlı kalmamak, pazarları daha etkin analiz etmek, ürün çeşitliliğini arttırma ve müşteri memnuniyeti konusunda, hassas çalışma prensiplerinin ihracat verilerini geçtiğimiz yıllara göre arttırdığını kaydeden Piyer Sivasıoğlu; “Birkaç yıl önce kendimize bir hedef koymuştuk. Artık üretim bandımızdan çıkan üç üründen ikisi yurtdışına gidiyor. Yakın zamanda ihracat oranımızı %80’ler seviyesine çekmeyi düşünüyoruz. İhracat demek aynı zamanda ülkemize yabancı para girişi ve ekonomiye katkı anlamı taşıyor. O yüzden ihracat sadece firmamızın kazancı değil, ülkemizin kazancı olarak nitelendiriyoruz” diye konuştu.

Yeni pazar arayışlarında olan çalıştıkları firmalara sürekli yeni modellerle destek sunduklarını ve farklı pazarların beklentilerine uygun üretim gerçekleştirdiklerini kaydeden Sivaslıoğlu; arzu edilen ihracat rakamlarına ulaşmak için yeni pazarlara daha cesur adımlar atmanın önemli olduğunu çok iyi bildiklerini ifade etti.

Comments


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN