top of page

ATASAY MÜCEVHERLERİ PARİS'TE


Dünya mücevher modasını uygun fiyatlarla herkes için ulaşılabilir kılan Atasay, Ortadoğu’dan sonra Avrupa’nın kalbinde. Avrupa’daki yatırımlarına hız veren Atasay, Paris’te ilk mağazasını açtı. Atasay Mücevherat CEO’su Atasay Kamer, “Türkiye’de olduğu gibi Avrupa’da da mücevher sektöründe lüks marka ve “no name” mücevherler arasında orta segmentteki boşluğu doldurmak istiyoruz” dedi.


Birleşik Arap Emirlikleri, Katar ve Irak’la yürüttüğü Orta Doğu-Körfez Bölgesi yatırımlarını Avrupa’ya taşıyan Atasay, Paris’teki ilk mağazasını Qwartz’da, kiosku ise Metz Muse Mall’da açtı. Atasay, mart ayında Metz Muse Mall’da mağaza açılışı yapmayı da planlıyor. Avrupa’daki yeni yatırımla birlikte yurtdışındaki mağaza sayısını 19’a çıkaran Atasay’ın Paris mağazasında dünya takı trendini yansıtan modern ve dinamik tasarımlar ile Anadolu kültürünün zenginliklerini yansıtan koleksiyonlar da ön planda.


Ülkemizin mücevher zenginliğini Avrupa’ya taşıyoruz Atasay Mücevherat CEO’su Atasay Kamer, yurt dışı yatırımlarında Ortadoğu pazarından sonra Avrupa’yı radara aldıklarını belirterek, şunları söyledi: “Yurt dışı yatırımlarımızı ağırlıklı olarak Birleşik Arap Emirlikleri, Katar ve Irak’ta yapıyorduk. Şimdi yönümüzü Avrupa’ya doğru çeviriyoruz. Paris’te ilk mağazamızı açmanın, ülkemizin mücevher zenginliğini Avrupa’ya taşımanın mutluluğu içindeyiz. Türkiye’de olduğu gibi Avrupa’da da mücevher sektöründe lüks marka ve “no name” mücevherler arasında tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılayarak, bu alandaki boşluğu doldurmak istiyoruz. Bu konuda 85 yıllık tecrübemize, tüketicilerde arz-talepleri karşılayabilecek uzman kadrolarımıza ve markamızın gücüne inanıyoruz.”


Avrupalı tüketicilere hibrit hizmet hedefi Türkiye’nin en yaygın mücevher perakendecisi olarak yurtiçinde de 151 mağaza ve online satış kanalı atasay.com ile çok geniş bir kitleyle buluştuklarının altını çizen Kamer, şöyle devam etti: “Hem mağazacılık hem online tarafta yatırımlarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Mağaza yatırımlarımızın yanı sıra onlinedaki gücümüzü artırmak için de çalışmalarımız devam ediyor. Dünyanın en büyük e-ticaret platformu Amazon Amerika’da haziran 2021 itibarıyla satışlarımıza başladık. Avrupa’da açılan mağazalarımızın yanı sıra yıl sonuna kadar İngiltere ve Amazon Avrupa aracılığıyla ürünlerimizi tüketicilerle buluşturmayı hedefliyoruz.”


Comments


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN