top of page

Boucheron’un Kraliçelere Layık Koleksiyonu: ‘Like a Queen’

Yüksek Mücevher markası Boucheron’un yeni koleksiyonu Like a Queen, tarihin en önemli ikonlarından birisi olan II. Elizabeth’ten ilham alıyor.


Boucheron'un kreatif direktörü Claire Choisne, yüksek mücevher parametrelerini yeniden var ederek mücevher severlerin ilgisini çekmeyi başarıyor.


Sıra dışı, yüksek mücevherler tasarlayan Choisne, bu sefer lüks mücevher markası Boucheron’un başkaları üzerindeki etkisini araştırıyor. Bu düşünceyle ortaya çıkarılan Like a Queen koleksiyonu, kraliyet ailesine ait olan broşu yeniden var ederek kraliyet hayranlarına saygı duruşunda bulunuyor.


Koleksiyonun hikayesi, 31 Temmuz 1937 yılında dönemin Kent Dükü Prens George tarafından satın alınan broş çiftinin büyüleyici tarihinde saklı. Prens George, Boucheron’un Londra’daki butiğinden satın aldığı broş çiftini, yedi yılın ardından, geleceğin Kraliçesi olacak yeğeni Elizabeth’e 18. yaş günü için hediye etmiş.

Kraliçe II. Elizabeth, saltanatının önemli anlarında kombinlerini tamamlamak için bu broş çiftini sıkça kullanmış.

Üç yıl öncesinde Boucheron’a ait arşivlerde Like a Queen koleksiyonu için araştırma yaptığı sıra, Art Deco çift klipsli broşu aklından çıkaramayan Choisne, akuamarinlerin ve açık mavi tonuyla yumuşatılan Art Deco tasarımın geometrisinden büyülendi.


Kreatif direktörü Choisne’nin araştırmalarının ardından broş, farklı bir mimari estetik ile yapısında değişikliklere gidilerek yeniden tasarlandı.8 set ve 18 parçadan oluşan mücevherlerde; koyu mavi seylan safirleri; zambiya zümrütleri ve mavi, sarı, pembe safirler; çeşitli şekillerde takılabilen mücevherler için pırlantalarla çevrelenmiştir.


Bu koleksiyon hakkında hiçbir şey bilmeden de fotoğraf çekimlerini gördüğünüzde, kendine has rengarenk giyim tarzıyla Kraliçe Elizabeth’i hatırlamanız mümkün. Gerek ürünlerde kullanılan değerli taşlarda gerekse fotoğraf çekimlerinde rengarenk şapkalı kombinlerde Kraliçe Elizabeth’in cesurca kullandığı renk tonları hakim. Koleksiyon her yönüyle, isminden de anlaşılacağı şekilde, “Kraliçe gibi”.


Koleksiyon her yönüyle, isminden de anlaşılacağı şekilde, “Kraliçe gibi”.

Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN