top of page

BVLGARİ: SERPENTI MISTERIOSI İLE ZAMAN DEĞERLİDİRİtalyan mücevher markası Bulgari, LVMH Saat Haftası'nda sunduğu efsanevi Serpenti Misteriosi saat serisinin dört yeni modelini tanıttı. Bulgari, 80 yıldır yeni eklemelerle büyümeye devam eden Serpenti Misteriosi saat koleksiyonuna kattığı yeni modelleri bu önemli yıldönümüne adadı. Serpenti Misteriosi saatinin ikonik tasarımı 1950'lere kadar uzanıyor. Saati söylemek için çatallı dile basmanız gerekiyor ve değerli Serpenti Misteriosi sürüngeninin başı saat yüzünü ortaya çıkarmak için kalkıyor.

Serpenti Misteriosi'yi onlarca yıldır popüler yapan bir diğer unsur da yaylı ve pullu gövdesiydi. Bileğinize sarmak çok kolay ve kullanımı da oldukça rahat olan bu ikonik tasarımın eski modelleri artık özel koleksiyonlarda ve periyodik olarak müzayedelerde boy gösteriyor. Ancak Bulgari bu değerli saat tasarımına her yıl geliştirmeye ye yenilikler katmaya da devam ediyor.

Koleksiyonun yeni parçalarının bir diğer artısı da: Bulgari'nin İsviçre'deki Le Sentier saat ustaları tarafından tasarlanıp üretilen, dünyanın en küçük saat mekanizmalarından biri olan ‘Piccolissimo’ adlı yeni bir mekanik kalibre ile donatılmış olmaları. Sadece 2,5 mm çapında 1.3 gram ağırlığında oldukça küçük bir mekanizmaya sahip olan mücevher saatin, saat kısmı hafiflerken mücevher kısmı pırlantalar ve değerli taşlarla ağırlaşıyor.


Comments


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN