top of page

Cartier Yeni Görünümlü Baignoire'ı Lou Doillon ile Kutluyor

Cartier, mücevher ve saatçilik arasındaki çizgileri bulanıklaştıran zarafeti kutluyor…

Lüks saatler dünyasında Cartier her daim zamansız zarafet ve mükemmel işçilikle eş anlamlı olmuştur. Geçmişi 20. yüzyılın başlarına kadar uzanan bu marka, sürekli olarak saatçiliğin sınırlarını zorlamış ve defalarca zamana meydan okuyan ikonik parçalar yaratmıştır.


Bu efsanevi kreasyonlar arasında özel bir yere sahip olan Baignoire saat, sadece zarif bir şekilde yeniden tasarlanmakla kalmadı, aynı zamanda büyüleyici ve çok yönlü Fransız sanatçı Lou Doillon ile mükemmel bir iş birliği gerçekleştirdi.

Doillon, çok yönlü yeteneğiyle özgürlüğe değer veren ve bireysellik ruhunu teşvik ederken zarafeti somutlaştıran Parisli kadınların seçkin topluluğunda uzun zamandır yer alıyor. Ne de olsa kendisi Jane Birkin'in (zamansız Paris stilinin duayeni) kızıdır.


Çocukluğundan beri Cartier ile yakın bağları olan Doillon, markanın sanatına ve mirasına derin bir takdir duyuyor. On sekizinci yaş gününde annesinden hediye olarak aldığı Baignoire saati, Cartier'nin zarafetini o gün olduğu gibi bugün de yansıtan enfes bir saat olarak hatırlıyor.


‘’Cartier uzun zamandır hem ailemin hem de benim bir parçam olmuştur.’’

- Lou Doillon -


Yeni imajının ön planında Doillon'un yer aldığı Baignoire saat, cazibe ve sofistikeliğin yeni zirvelerine yükseliyor. Kampanya, Cartier'nin bu ikonik parçayı yeniden keşfettiğini ve markanın tasarıma benzersiz ve belirgin bir şekilde modern bir denge getiren yeni bir oran benimsediğini vurguluyor.


Minyatürleştirilmiş ancak güçlendirilmiş ve mücevher ile horolojiyi zahmetsizce harmanlayan tanınabilir tasarımı, daha narin (ancak daha az etkili değil) hissettirmek için daha küçük bir kasa ile rafine edilmiştir.


Horoloji, saatlerin tasarımı, üretimi, tamiri ve çalışma prensipleri ile ilgilenen bir bilim dalıdır. Horoloji, saatlerin iç mekanizmalarını, saatçilik teknolojilerini ve saatlerin tarihini inceler. Ayrıca, saatlerin hassasiyetini artırmak, yeni saat mekanizmaları geliştirmek ve saatlerin doğru şekilde çalışmasını sağlamak için araştırma ve geliştirme faaliyetlerini içerir.

"Cartier saat yapımcılığından önce kuyumcu olduğu için, bir Cartier saati bu iki kurucu zanaat arasındaki sınırları bulanıklaştırır ve her ikisinin de en iyi yönlerini yakalamayı mümkün kılar. Bu kombinasyon, mini Baignoire'ın şık ve sofistike tasarımıyla sonuçlandı."

- Cartier kreatif direktörü Marie-Laure Cérède -Baignoire'da Yeni Bir Dönem

İlk kreasyonlar, "az çoktur" yaklaşımıyla saf zarafeti kutluyor. Siyah rugan kayışla kontrast oluşturan çerçevesinin sarı altın parlaklığı ve oranlarının inceliğiyle dikkat çekiyor. Ancak daha da önemlisi, Baignoire'ın altın şerit bileklikle bütünleştirilmesi Cartier için bir ilk ve hem kadınlar hem de erkekler arasında önümüzdeki yıllarda kült bir hit olacağına şüphe olmayan bir ifade saati / mücevher parçası.


Biraz daha büyük bir yapıya sahip olan kreasyonlarda ise saatin sembolik oval kısmı, yeni bir görünüm ve his için bilekliğe dönüştürüldü. Baignoire ayrıca tamamı pırlanta kesim elmaslarla kaplanmış pembe, sarı veya beyaz altın olarak da sunuluyor.


Comments


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN