top of page

Cesur yeni bir görünüm için; Pomellato’s La GioiaPomellato'nun ikinci La Gioia baskısı, bugüne kadarki en sürdürülebilir yüksek mücevher koleksiyonunu yaratmak için eski mücevherleri ve temaları geri dönüştürüyor.


Öncü İtalyan vizyon sahibi Pino Rabolini, kadınların mücevher takma şeklini değiştirmek için yola çıktı. Pierre Cardin kadınlara mini etekler verirken, Arethra Franklin 'Saygı' talep ederken, 1967'de Milano'da Pomellato'yu kuran Rabolini, büyükannesinin giydiği hiçbir şeye benzemeyen mücevherler yaratıyordu. Takması kolay, güçlendirici ve son derece basit olan bu mücevherler, kadınların sütyenlerini yaktığı ve saçlarına çiçekler taktığı bu baş döndürücü yeni dünyada kadın bağımsızlığı hakkında bir açıklama yaptı.


Rabolini'nin etkisi Pomellato'da hala hissediliyor ve bu yaz piyasaya sürülen yeni La Gioia yüksek mücevher koleksiyonunda çok belirgin. La Gioia'nın bu ikinci baskısı, yüksek mücevherlerin nasıl görünmesi gerektiğine ve nasıl giyildiğine dair gelenekleri yıkarak kadınları sürücü koltuğuna oturtuyor. Gösterişten uzak, cesur ve kolayca giyilebilecek bir esinti olan La Gioia, yüksek mücevherleri çok eğlenceli hale getiriyor.


Koleksiyon iki bölüme ayrılmıştır. Birincisi, daha önce hiçbir yüksek mücevher koleksiyonunun yapmadığı bir şeyi yapmaya cesaret ettiği için en cüretkar olanıdır. Pomellato'nun açık fikirli tasarımcıları sıfırdan yeni mücevherler yaratmak yerine şirket kasalarından eski parçaları alıp yeni mücevherlere entegre ettiler. Bu, en üst düzeyde bisiklet sürme ve lükse gerçekten sürdürülebilir bir yaklaşım olmalı. 1970'lerin gösterişli haçları, 1980'lerin büyük küpeleri ve egzotik minyatür oymalar, yeniden birleştirilmiş mücevherlerde yeni bir hayat buluyor. Mücevherlerin çoğu, maksimum aşınma fırsatları vererek kolayca dönüştürülebilmelerini sağlayan özelliklerle birden fazla şekilde takılabilir.


Pomellato Kreatif Direktörü Vincenzo Castaldo, “Bu yeni LA GIOIA Koleksiyonu fikri, Amerikalı sanatçı Sheva Fruitman ile bir konuşma sırasında ortaya çıktı” dedi. “Lüks endüstrisinde sürdürülebilir kalkınmayı düşünüyorduk ve yeni koleksiyonlarımızda eski mücevherleri kullanmayı önerdi. Bunun çok ilginç bir fikir olduğunu düşündük ve bu, Pomellato'nun tarihinde, eski koleksiyonlardan seçilen parçalardan oluşan bu bölümün başlangıcı oldu. Geçmişimizin öğelerini hafızamızın parçaları olarak kullandım, sonra onları bugüne demirledim.”


İkinci bölüm, Pomellato'nun ikonik zincirlerini kullanarak tamamı bağlantı etrafında çok değerli mücevherleri hayal ederken soyut bir şekilde geri dönüştürüyor. Büyük, renkli taşların evin ikonik altın zincirleriyle birleşimi, çarpıcı neo-Rönesans tarzı kolyeler yaratır. Rubellit ve tanzanit gibi derin, zengin değerli taşların büyük boy zincirlerle birleştiği jumbo kabaşonları, yüksek mücevherleri tavırlı hale getirir.


Pomellato'nun tüm mücevherleri gibi, bunlar da firmanın Milano atölyelerinde el yapımıdır ve tamamıyla Sorumlu Mücevherat Konseyi onaylı kaynaklardan elde edilen sorumlu altın ve elmaslardan üretilmiştir.


Zincirler, Pomellato stilinin tam kalbinde yer alır ve son elli yılda bu Milanolu kuyumcu, mütevazı bağlantıyı Catene yüksek mücevher koleksiyonunun önemli bir özelliği haline getirdi. LA GIOIA di Pomellato 2021
Comments


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN