top of page

Chaumet ile Doğanın İncelikleri: Le Jardin de Chaumet

Chaumet, yeni yüksek mücevher koleksiyonu ''Le Jardin de Chaume'' ile dört bölümden oluşan bir doğa yolculuğuna çıkıyor.


Marie-Étienne Nitot'nun 1780 yılında markayı kurmasından bu yana doğayla derin ve samimi bir bağ kuran mücevher evi, doğayı ‘‘Le Jardin de Chaume’’ koleksiyonuyla kimliğinin ayrılmaz bir parçası haline getiriyor.


Dünyanın her köşesinden ilham alan yaratıcı yönetmen Ehssan Moazen, 68 parçadan oluşan bir mücevher bahçesini ortaya koyuyor.


Koleksiyonda yer alan değerli taşlar duygu uyandıracak şekilde titizlikle seçilirken, aynı zamanda bu taşların kaynağı olan doğaya da saygı gösteriliyor. Bazı pırlantalar, günümüzün en popüler pırlanta şekli olan parlak kesimin atası sayılabilecek 17 fasetli 8/8 kesimi içeren miras stillerinden ipuçları alıyor.

Gui kolye ve küpeler, ökse otundan ilham alan yedi parçadan sadece ikisi

Le Jardin de Chaumet'nin birinci bölümü ormanda başlıyor ve ökse otlarından görkemli ağaçlara kadar yemyeşil çalılıklardan ilham alıyor.


Çeşitli kombinasyonlarda birlikte takılmak üzere tasarlanmış bir set olan yedi parça, ökse otunun zarif görünümünden oluşuyor. İnci meyveleriyle bezeli 8/8 elmas şeritlerin iç içe geçmiş şekli, doğrudan ökse otu bitkisinin şekillerini ve beyaz meyvelerini taklit ediyor. Kolyede 21,59 karatlık etkileyici bir Kolombiya yastık kesim zümrüt bulunurken, dönüştürülebilir yüzüğün tepesinde 10 karattan fazla bir zümrüt yer alıyor.

Taille Impératrice pırlantanın eşsiz altıgen kesimi ,hem Magnolia kolyede hem de küpelerde görülebilir

İkinci bölüm, güneşin yaldızladığı buğday ve asmalardan ilham alan parçalarla ormanın derinliklerinden açık tarlalara doğru ilerliyor.


Buğday, İmparatoriçe Joséphine ve İmparatoriçe Marie-Louise için yaratılan buğday taçlarından bu yana tekrar tekrar ziyaret edilen bir Chaumet imzası haline geldi.


Bu yeni koleksiyon için Chaumet, güneşte çatırdayan buğdaydan ilham alıyor. Sarı altından üretilen kolye üç farklı şekilde takılabiliyor ve 5.05 karatlık dönüştürülebilir yüzük de dahil olmak üzere dört uyumlu parçaya sahip bir set ortaya çıkıyor.


Hercai menekşe, lale, iris ve arum, Le Jardin de Chaumet'nin üçüncü bölümünün ardındaki ilham kaynağı olarak beliriyor. Yüksek mücevherler aracılığıyla doğayı gerçekçi bir şekilde yeniden yaratma taahhüdünü sürdüren Chaumet'nin hercai menekşe çiçeğinden ilham alan sekiz parçası, karmaşık taş ayarları kullanılarak özenle inşa edildi.


İris'ten esinlenen dört parça arasında 24,26 karatlık muhteşem bir yastık kesim spinel taşıyan dönüştürülebilir bir kolye de yer alıyor. Taşların yoğun rengi, irisin dokusunu ve tırtıklı kenarlarını vurgulayarak narin bir pembe mücevher seti yaratıyor.

Chaumet'nin tüm ilhamlara açık olduğunun bir kanıtı olan dördüncü ve son bölüm Bouquets of the World, dünyanın en güzel bitkilerinden ilham alıyor.


Afrika bitkisi Agapanthe'yi kutlayan beş parça, 21,26 karatlık oval kesim Seylan safiriyle zengin bir maviye bürünmüştür. Beş parçaya ilham veren Chrysanthème'in mavi ve sarı safirleri, bitkinin bulunduğu kültürler arasındaki birliği temsil ediyor.


Comments


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page