top of page

Dört Mevsimin Büyüsü: Gucci Allegoria

"Gucci, "Allegoria" adını taşıyan yeni yüksek mücevher koleksiyonuyla doğanın sürekli dönüşebilirliğinin büyüleyici güzelliğine kusursuz bir övgü sunuyor. Bu eşsiz koleksiyon, dört mevsimin ilhamını taşıyor ve doğanın dönüştürücü yeteneğini mücevherlerle birleştiriyor.

İtalyan moda evi Gucci, en yeni yüksek mücevher koleksiyonu "Gucci Allegoria" için dört mevsimden de farklı ilhamlar aldı. Doğanın dönüştürücü yeteneğini ve güzelliğini yansıtan koleksiyon, değerli taşlar ile tasarlanmış; küpe, kolye ve bilezik tasarımlarından oluşuyor.


Her mevsimin ışıltısını yansıtan koleksiyon, ilk olarak baharın neşeli havasını ön plana çıkarıyor. Çiçekleri anımsatan cesur tonlar, her tasarımda gözler önüne serildi.


Etrafını saran yıldız motifleri ve elmas bagetler ile hazırlanmış 226 karatlık muhteşem bir yeşil turmalinden tasarlanan kolye, koleksiyonun en dikkat çeken parçalarından yalnızca bir tanesi.


161 karatlık pembe turmalinin çok sayıda elmas katmanıyla çevrelendiği ve 88 karatlık 72 turmalinle süslenmiş zinciriyle tamamlanan kolye ise bir diğer dikkat çeken kolyeler arasında yer alıyor.


Daha doygun tonlar ile yorumlanan bir diğer mevsim yaz, doğanın yaşam döngüsünde var olan patlamaları temsil ediyor. Zümrütler, spineller ve Paraiba turmalinleri Gucci'nin yaz mevsimine yaptığı çağrıyı yansıtıyor.

Sarı safir, pembe turmalin ve mandalina lal taşı gibi taşlarla cisimleşen daha sıcak, yumuşak tonlar sonbahara taşınıyor.


Kış mevsimi, baharın coşkulu ve neşeli enerjisine karşı sessizlikle karşılık vererek, döngüyü tamamlayan bir noktada yer alır. Opaller ve yanardöner elmaslar kış hissini ifade etse de, ince, kaleydoskopik renkli taşlar döngü yenilendiğinde baharın geri dönüşüne işaret ediyor.


Gucci Allegoria, sıradan tasarımların ötesine geçerek, Avrupa kesimli taşlarıyla benzersiz bir cazibe ve vintage hava sunan, türünün tek örneğidir.


Art deco dönemine övgü niteliğinde olan, uyumlu, canlı, lüks ve geometrik tasarım stiline sahip benzersiz kesimler, mücevher koleksiyonunda görülen öğeleri temsil eder.Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page