top of page

“DÜNYA BEBEKLERİ SERGİSİ” ZEN PIRLANTA ANA SPONSORLUĞUNDA İSTANBUL RAHMİ KOÇ MÜZESİ’NDE BAŞLADI

Pırlantalı mücevherin lider markası Zen Pırlanta, çeyrek asrı aşkın bir zamandır ulaşım, endüstri ve iletişim tarihinin efsanelerine ev sahipliği yapan Rahmi M. Koç Müzesi’ndeki Dünya Bebekleri Sergisi’nin ana sponsoru oldu.Sergiye ilişkin bir değerlendirme yapan Zen Pırlanta Yönetim Kurulu Üyesi Şükran Güzeliş; “Rahmi M. Koç Müzesi ile yıllar içinde gelişen dostluk ilişkimiz çerçevesinde Dünya Bebekleri Sergisi’nin ana sponsorluğunu büyük bir memnuniyetle üstlendik.

Bu bebeklerin, geçmiş ve gelecek arasında kurulmuş zamansal bir köprüyü temsil etmesinden dolayı onları mücevhere benzetiyorum. Hem bu bebekler hemde mücevherler aslında zamanı durduruyor. Bunun da ötesinde bebek yapımı ve mücevher tasarımında benzer işçilik biçimleri bulunuyor. El yapımı bebeklere baktığımızda, tıpkı mücevher yapımında olduğu gibi her birinin arkasında büyük bir emek, yaratıcılık ve ince işçilik olduğunu görüyoruz. Her mücevherde tıpkı bebeklerde olduğu gibi güzel anılar, unutulmaz anlar saklı. Hepimizin hayatında çok anlamlı bir yere sahip olan bebekleri, tarihi ve kültürel perspektiften görmemizi sağlayan bu serginin altında, Zen Pırlanta imzasının da olmasından büyük mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Sergi, 18’inci yüzyılın ahşap bebeklerinden Anado- lu’nun bez bebeklerine, Asya ve Afrika inanç bebek- lerinden moda bebeklerine, korku bebeklerinden, geleneksel dünya bebeklerine, otomat bebeklere kadar literatüre girmiş farklı bebek türlerini özel bir seçki ile sunuyor.

Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page