top of page

DÜNYA MARKASI OLMA YOLUNDA İLERLEYEN ARİŞ, YURTİÇİ VE YURTDIŞINDA BÜYÜMESİNİ SÜRDÜRÜYOR!Mücevher sektörünün öncü markası Ariş Pırlanta, perakende ağını gün geçtikçe genişleterek büyümesini sürdürüyor. Ariş, yenilenen yüzünü yansıtan yeni konseptli mağazalarıyla da tekrar tekrar ziyaret edilmek istenecek bir ortam ve benzersiz bir deneyim sunuyor. Ariş Pırlanta Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Güzeliş yurtiçi ve yurtdışında mağazalaşma çalışmalarına hız verdiklerini söyledi.


Mücevher sektörünü ilklerle tanıştıran Ariş Pırlanta, 1906 yılından bu yana ilmek ilmek örülen bir başarı hikayesine sahip... Yenilikçi ve vizyoner yapısını, 115 yıllık deneyimin verdiği ustalıkla harmanlayan Ariş Pırlanta, dünya markası olma hedefine doğru emin adımlarla ilerliyor. Ariş Pırlanta, hayata geçen yeni mağaza konseptiyle de büyük beğeni topluyor. Kuşaktan kuşağa geçen pırlanta tutkusunun bir yansıması olan Ariş Pırlanta’nın Mardin’de başlayan hikayesi, dededen toruna tam 4 kuşaktır, başarıyla devam ediyor. Günümüzde öyküsü bir asır öncesine dayanan marka sayısı bir elin parmaklarını geçmez. 1906 yılından bugüne çok değerli bir hikayesi olan Ariş Pırlanta köklü geçmişi kadar ilklere öncülük etmesi, yenilikçi yapısı ile de tanınıyor. Ariş Pırlanta, bu iki özelliği bir araya getirerek, geçmişle bugünü buluşturduğu yeni konsepti ile çok daha etkileyici bir kimliğe büründü.


Franchise, yeni mağaza ve satış noktalarıyla büyüyecek

Ariş Pırlanta’nın yenilenen yüzünü “Marka öykümüzden izler taşıyan, gelenekselle modernin buluştuğu başarılı bir konsept” olarak tanımlayan Ariş Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Güzeliş, “Yatırımlarımızın ağırlıklı bölümünü yurtdışı yapılanma ile yurtiçinde bayi, satış noktası oluşturma -geliştirme, marka yatırımı ve dijital yatırımlar oluşturuyor. Güzeliş, şöyle konuştu: “Türkiye genelinde bulunan mağazalarımız ve satış noktalarımız ile yurtdışında Almanya ve Hong Kong’da faaliyet gösteriyoruz. Almanya’da mağaza açmaya devam ediyoruz. Sonrasında İngiltere, Amerika, Hollanda, Avusturya ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde ilk mağazala- rımızı hizmete sokacağız. Yurtiçinde de farklı illerde yeni mağaza, franchise ve satış noktalarıyla büyümemizi sürdüreceğiz.”

Ariş perakende ağına katılan kazanıyor

Pandemi sonrasında da güçlü hedeflerle yolarına devam ettiklerini anlatan Ariş Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Güzeliş, “Yenilenecek ve yeni açılacak mağazalarımızla, franchise ve satış noktalarımızla ‘Gerçek Kalite - Doğru Fiyat’ anlayışımız çerçevesinde, en yeni ürünlerimizi ve koleksiyonlarımızı, asla ödün vermediğimiz kaliteli hizmet anlayışımızla tüketiciyle buluşturmaya devam edeceğiz. Bunu yaparken köklü geçmişimizin getirdiği deneyimin, yenilikçi yapımız ile buluşmasından doğan avantajlarını sunarak birlikte kazanacağımız iş ortaklarımız ile büyümeye devam edeceğiz. Ariş Pırlanta, deneyimli bir markanın çatısı altında büyümeyi hedefleyen herkesi birlikte kazanmaya davet ediyor” şeklinde konuştu.

“İş ortaklarımız, patentli koleksiyonlarımızla farklılaşma ayrıcalığına sahip”


Ariş Pırlanta’nın iş ortaklarına sunduğu avantajlardan bahseden Ariş Yönetim Kurulu Kerim Güzeliş, şunları söyledi: “Sektörün deneyimli ve öncü markası olarak birlikte kazanmak ve büyümek için kuyumcuları, yatırımcıları franchising sistemimizin bir parçası olmaya davet ediyoruz. Deneyim, ustalık, vizyon ve günümüz koşullarının başarıyla buluşturul- duğu bir yapıya sahip olan Ariş Pırlanta ile her şeyden önce köklü bir yapının parçası haline geliyorsunuz. Ariş Pırlanta’nın mücevher sektöründeki uzun geçmişi, onu yalnızca çok iyi bir tasarımcı ve üretici yapmıyor. Ariş, tüketici alışkanlıklarını, tercihlerini çok iyi tahlil etmiş ve bundan kendine has birikimler çıkarmış bir markadır. Bu çıkarımların neticesi zengin ürün çeşitliliği, ayrışan tasarım seçenekleri ve kaliteli ürün avantajı olarak ortaya konulmaktadır.

Konusunda uzman deneyimli ekibiyle dünya trendlerini takip eden, en güncel akımları kendine has yorumuyla hayata geçiren Ariş Pırlanta, yeni trendlerin, farklı tasarımların süratle mağazalarda, bayi ve satış noktalarında yer almasını sağlayacak tedarik sürecine de sahip. Ariş Pırlanta, tasarım gücünün ve titiz işçiliğin başarıyla harmanlandığı ürünlerini en son modern üretim tesisinde son teknoloji cihazları kullanarak üretiyor. Ariş Pırlanta ürün geliştirme stratejisini, tasarımcı, özgün ve yenilikçi marka kimliğini sürdürecek ve pazarda rekabet üstünlüğü sağlayacak ürünler tasarlamak üzerine kurmuştur. İş ortaklarımız, Ariş’e özel patentli koleksiyonlarla farklılaşma avantajına ve ayrıcalığına sahiptir.


Ariş B2B online sistem ile ürün tedariği

Ariş Pırlanta iş ortakları, lojistik sistem kapsamında ürün tedariğini Ariş Pırlanta B2B sitesinden kolaylıkla gerçekleştirilebiliyorlar. Bu sayede zengin ürün ve taş seçeneği arasından dilediğince seçim yaparak zamandan da tasarruf sağlayan Ariş, sertifikalı taşlarda piyasa rekabet koşullarına göre avantajlı fiyatlar sunuyor.

Ariş Pırlanta’nın iş ortakları marka denetiminde, kendi altın ve taşsız ürünlerinin satışını da gerçekleştirebiliyorlar. İş ortakları aynı zamanda, bulundukları lokasyonda satılacak ürünlerin tespitinde Ariş’in desteği ile birlikte en doğru sonuca varabilmek adına ilk 1 yıl sınırsız değişim avantajına sahip bulunuyorlar.

Ariş Pırlanta stok yönetim desteği de sunuyor. Bu sayede mağazanın satış gücünün yüksek ve zayıf olduğu ürünlerin analizi ile gerekli değişimler sağlanarak optimum stok yaratılıyor.


Ariş Pırlanta iş ortakları, ürünü gerçek kalite doğru fiyat dengesiyle tüketiciye ulaştırırken müşteri hizmetlerinde yaratılan farklılaşma sayesinde ürünle birlikte, kişiselleştirilmiş hizmet sunabiliyor. Ariş Pırlanta isime özel sertifika ise bunun en güzel örneğini oluşturuyor.”

İş ortaklarına reklam ve İK desteği veriyor

Ariş Pırlanta, pazarlama iletişimi faaliyetleri kapsamında yıla yayılmış, özel dönemlerde güçlendirilmiş reklam kampanyaları gerçekleştiriyor. “Bu çalışmalar çerçevesinde iş ortaklarımızdan reklam katkı payı almadan, rekabet koşullarında öne geçme ve birlikte kazanma şansı yaratıyoruz” diyen Ariş Satış ve Pazarlama Direktörü Eda Güzeliş, iş ortaklarına sürekli olarak görsel destek ve lokal reklam çalışmalarında da yüzde 50 oranında katkıda bulunduklarını aktardı. Eda Güzeliş, BTL reklam çalışmaları kapsamında kutu, poşet gibi sarf malzemelerin tedariğini de ücretsiz olarak sağladıklarını belirtti. Güzeliş, “Ariş Pırlanta olarak iş ortaklarımıza mağaza personelinin işe alım sürecinden başlayarak, eğitim süreçlerinde de tam destek sağlıyoruz,” dedi.


Ariş Pırlanta’nın konsepti zamansız, şık ve özgün


Ariş’in yeni mağazacılık konsepti ile ilgili bilgiler de aktaran Ariş Satış ve Pazarlama Direktörü Eda Güzeliş, tekrar tekrar ziyaret edilmek istenecek bir ortam ve benzersiz bir deneyim sunduklarını belirterek şunları söyledi: “Mücevherat sektörünün en köklü kuruluşlarından biri olan Ariş Pırlanta, yeni konseptli ilk mağazasını İzmir’deki Optimum AVM’de açtı. Ariş Pırlanta’nın yenilenen yüzünü yansıtan mağazamız, ziyaretçilerin de ilgi odağı oldu. Mağazanın odak noktasında deneyimsel pazarlama anlayışı bulunuyor. Yeni konseptte açtığımız İzmir’deki ilk mağazamızda farklı ve unutulmaz unsurlarla bezenmiş, yeni bir perakende anlayışı oluşturduk. Yeni konsept çerçevesinde tekrar tekrar ziyaret edilmek istenecek bir ortam ve benzersiz bir deneyim sunuyoruz. Ziyaretçilerimizin 5 duyusuna, duygularına hitap eden, onlara rasyonel fayda sağlayan bir marka deneyimi yaşatıyoruz.”

Enerjik ve güçlü marka

Ariş’in yeni mağaza konsepti, geçmişteki değerlerden beslenen, bugünün farkındalığı ile yenilikçi, modern ve zamansız bir bakış açısını yansıtıyor. Markanın tarihi ve köklü geçmişini, yenilikçi yönünü modern bir anlayış ile ifade ederek rakiplerinden keskin bir şekilde farklılaştıklarını aktaran Eda Güzeliş, güçlü marka çağrışımları ile enerjik, dinamik bir ortam yaratmayı ve bu yeni deneyimi fark edilir kılmayı amaçladıklarını söyledi.

“Pazarlama iletişiminin müşteriyle buluştuğu yer, mağazalardır”


“Pazarlama iletişimi ile her ne kadar markanızı ifade etmeye çalışsanız da, bu iletişimin müşteri ile buluştuğu ve hayat bulduğu yer mağazalardır,” diyen Eda Güzeliş, yeni konseptleri hakkında şu bilgileri verdi:

“Yeni konseptin tasarım çalışmaları yaklaşık bir sene sürdü. Ariş Pırlan- ta’nın 1906’da başlayan ve bugüne gelen hikâyesin den imgeler, tasarımda birçok detayda yer alıyor. Mağaza duvarında yer alan arklar, Ariş Pırlan- ta’nın dünden bugüne zamanda yolculuğunu simgeliyor. 1906 vurgusu konseptte oldukça ön planda.

Tasarımdaki küre detayları, Mardin’de mükemmel olarak yapılan ‘Habbe’ işçiliğine atıfta bulunuyor. O tarihte Yönetim Kurulu Başkanımız Kerim Güze- liş’in dedesi Abdülkerim Usta, Mardin’de mükemmel ‘Habbe’ler yapması ve bunları geliştirmesi ile tanınıyormuş. Hatta ‘Güzeliş’ soyadı, Abdülkerim Usta’nın ‘güzel işçiliği’nden geliyor. Bu ve bunun gibi pek çok detay yeni konseptte geçmişle bugünü buluşturuyor.”

Comments


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page