top of page

De Beers’tan Yeni Koleksiyon“IŞIĞIN SİMYACISI”


De Beers Jewelers, “Işığın Simyacısı” anlamına gelen yeni yüksek mücevher koleksiyonu “The Alchemist of Light”ı piyasaya sürdü.


Toplam 45 parçadan oluşan yedi setlik koleksiyon, iki bölüm halinde satışa sunulacak.


De Beers, 24 Ocak'ta Paris'teki Couture Week'te, koleksiyonun ilk kısmı olan “Atomik ve Işık demeti” isimli setlerini ortaya çıkarırken, ikinci kısım Temmuz ayında Paris Couture Haftası'nda tanıtılacak.


De Beers Jewellers CEO'su Céline Assimon, “Yeni ‘The Alchemist of Light’ yüksek mücevher koleksiyonumuz, pırlanta uzmanlığının ve sanatının zirvesini temsil ediyor” dedi. "Bu cesur tasarımlar, De Beers'ın en titiz standartlarda tedarik edebildiği, kesebildiği ve cilalayabildiği olağanüstü elmaslardan esinlenerek, yaratıcı ve teknik sınırları zorluyor.


Onlar; sanat ve bilimin, hassasiyet ve hayal gücünün, gelenek ve modernliğin yüce bir birleşimidir.” diye konuştu.


Sarı, turuncu ve bronz tonlarını hâkim olduğu “Işık Işınları” bölümü, günışığında bulunan daha sıcak renklere çağrışım yapıyor. Siyah rodyum kaplama altınla kontrast oluşturan parlak beyaz pırlantalar, De Beers imzası olan işlenmemiş ve işlenmiş elmasları renkli titanyum ile birleştirmiş. Mükemmel bir kendine özgülük...

Dönüştürülebilirliğin harika bir örneği “Fringe Küpeler”... Bulutların arasından süzülen güneş ışığından esinlenen bu hareketli küpelerin, püskül bölümü çıkarılabiliyor ve böylece daha klasik görüntüsü ile de kullanılabiliyor. Hem drama hem de çok yönlülüğün özü olan çarpıcı 7.78 karat küpeler için toplam 155 etik kaynaklı, elle seçilmiş pırlanta birleştirildi.

Güzel gün ışığı huzmelerinden ilham alan çağdaş bir tasarım olan “Light Rays Crown Ring”, üç farklı şekilde takılabilen türünün tek örneği bir parça olmuş. 2.93 karat olan bu cüretkâr tasarım, tek bir olağanüstü parçada klasik ve şıkı birleştiriyor.

Yeni koleksiyondaki mücevherlerin çoğu dönüştürülebilir. De Beers, mücevherlerinin yıllarca tekrar tekrar ve farklı şekilde takılabilmesini sağlarken, giyilebilir sanat eserleri dokunuşundan da taviz vermemiş.Comments


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN