top of page

Okyanusun Derinliklerinde Parlayan Koleksiyon: ‘Atelier 6: Nature Spectacle’

Altı temaya ayrılan ‘Atelier 6: Nature Spectacle’ yüksek mücevher koleksiyonu, Japon mücevher evinin inci mirasını en iyi şekilde sergileyerek ışık ve denizin güzelliğinden ilham alıyor.

Swirl kolye 16,22 karat pırlantaya sahiptir.

1954 yılından beri Tasaki’nin merkezinde inciler yer alıyor. Tasaki, Akoya incileri için Kujukushima, Ise-Shima denizlerinde ve Güney Denizi incileri için Andaman Denizi'nde kendi incilerini işletiyor.


Siyah Güney Denizi incileri ve Akoya incileri, ışıltılı elmaslar ve değerli taşlarla vurgulanan yeni Atelier 6: Nature Spectacle koleksiyonunda öne çıkan detaylar arasında yer alıyor.


Koleksiyonun ilk teması olan Flourish, güneş ışığının sığ bir lagünün suyunda nasıl titreştiğini gösteren dört parçalı bir seriye anlatıyor. Safir, pembe turmalin, paraíba turmalin eşliğinde tasarlanan seri inci ve pırlantalar ile tamamlanıyor.

Flourish kolyede Akoya incileri, elmaslar, morganit, safirler, pembe turmalinler, paraíba turmalinler, topazlar ve spineller yer alıyor.

Cascade kolye ve küpeler su damlacıklarını çağrıştırıyor. İnci katmanlar, paraíba turmalinlerin zarif çizgileriyle temsil edilen gür yeşilliklerden aşağı doğru su akışını temsil ediyor. Ayrıca, Cascade kolyede 5,43 karat pırlanta, küpelerde ise yaklaşık 1,2 karat pırlanta kullanılıyor.

Cascade setin katmanlı Akoya incileri derinlik hissi ve akan su illüzyonu veriyor.

Japonya'da Japon incisi olarak bilinen Akoya incileri bu serinin yıldızlarını oluşturuyor. Dünya çapında tanınan bu inciler, zarif parlaklıkları ve gümüş, altın, pembe, krem, mavi, yeşil gibi narin renkleriyle biliniyorlar.


Sadece pırlantadan oluşan Spiral kolye, bileklik ve küpelerin sadeliği kristal berraklığındaki suların hareketini temsil ediyor.


Atelier 6: Nature Spectacle, sadece güneş ışığı ve berrak suları çağrıştırmakla kalmıyor, aynı zamanda Ocean Light parçaları, zifiri karanlık bir gecede dolunayın okyanus yüzeyindeki yansımasından esinlenerek gizemli bir his yaratıyor.


Beyaz Akoya ve beyaz Güney Denizi incilerinden oluşan diziler, karanlığın ortasında beyaz dalgaların parıltılarını yakalamayı amaçlarken aynı zamanda ay ışığının karanlık bir deniz üzerindeki yansımasını da andırıyor. Siyah Güney incileri geceleyin karanlık okyanus yüzeyini temsil ederken, ay ışığı canlı sarı turmalinler ve mavi zirkonlar tarafından yakalanıyor.

Ocean Light kolye, Tasaki tasarımının temel unsurları olan beyaz Akoya ve Güney Denizi incilerinden oluşan uzun iplere sahip.

Denizden havaya taşınan Splendor parçaları, sallanan yapılarda sarkan pastel renkli safirler ve Akoya incileri içeriyor. Splendor küpe ve kolyenin renkli taşları, beyaz Akoya incileriyle vurgulanan rüzgarda uçan kuşları temsil ediyor.


Atelier 6: Nature Spectacle koleksiyonunun Aurora parçaları, önceki Tasaki Aurora mücevherlerinin üzerine inşa edilmiştir. Bu seri, beyaz incinin siyah Güney Denizi incisiyle değiştirilmesiyle bir inciyi çevreleyen organik bir metal çizgisine sahiptir. Burada, koyu renkli inciyi çevreleyen beyaz metal, okyanusun derinliklerinde parlayan ışığı simgeliyor.


Comments


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page