top of page

Deprem Bölgesine Yardımlar Devam Ediyor

Depremin ilk gününden bugüne yönetim kurulu ile birlikte çalışmalarını sürdüren Mücevher İhracatçıları Birliği Başkanı Burak Yakın, deprem bölgesinde süren yardımlar hakkında açıklamalarda bulundu.

"Sektörümüze çok teşekkür ederim, önemli bir yardım topladık. MİB olarak bölgede 9 tane aşevi açtık. Aşevlerinin yanına yatakhaneler koyduk. Aşçılarımız, çalışanlarımız deprem bölgesinde devam eden depremler nedeniyle tedirgin oluyorlar. Sektör olarak sürdürülebilirlik istiyoruz. Bu uygulamamız 3 ay sürecekti 4 aya çıkarttık. Bölgeye gitmiştim, yeniden gideceğim. Birebir yerinde araştırma yapıyoruz. Mutfaklarımız, bin 500 kişiye yemek verme kapasitesinde. Bu kişi sayısını yakaladığımız zaman mutfaklarımızı kuruyoruz."


Kadın Konseyi Deprem Bölgesinde

"Kadın konseyimizden 30 kişi deprem bölgesine gitti. Konseyime ve başkanıma teşekkür ediyorum. Çocuklarımıza oyuncak, kadınlarımıza hijyen malzemesi götürdüler. Kadın Konseyimiz 23 Nisan tarihinde yeniden gidecekler. Sektörümüz bu konuda beni hiç yalnız bırakmadılar. Sürekli bütçemizin bitip bitmediğini sordular. Paramız henüz bitmedi, çok rahat bir şekilde devam ediyoruz. İhtiyacımız olduğunda sektörümüze tekrardan bildireceğiz. Şu an bir ihtiyacımız yok.


Bölgede görev yapan bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Her biri Nadir Metal’in çalışanları. Bölgeye gidip uzun süre kalanlar var. Bütün özverileri ile çalışıyorlar. Bu noktada bize büyük bir yük düşüyor. En ince ayrıntısına kadar hep birlikte çabalıyoruz. Mutfağımızın başında olan ve koordinasyonu sağlayan bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum, çok emekleri var. Ücretsiz bir şekilde gönüllü giden dostlarım var. Bölgedeki organizasyon çok önemli. Bunu çok iyi kurduk. Valilerimiz, kaymakamlarımız ve komutanlarımız bize destek oluyorlar, kendilerine çok teşekkür ediyorum."


Comments


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page