top of page

Dior Yüksek Mücevher Koleksiyonunu Tanıttı

Dior, sıra dışı yeni koleksiyonu Dearest Dior ile atölyelerinde kullanılan üstün tasarım tekniklerinin inceliğine ve mükemmelliğine dikkat çekti.


Fransız markanın sanat yönetmeni Victoire de Castellane tarafından tasarlanan yeni koleksiyon; güçlü ve modern yönleriyle kadınların ruhunu, mücevherlere yansıtıyor. 77 farklı parçadan oluşan koleksiyon, Christian Dior'un mirasına övgü niteliğinde.


Cilde olabildiğince yakın bir şekilde takılabilen mücevherler yaratma arzusuyla yola çıkan Castellane, dantelin inceliğinden ve hafifliğinden ilham aldı. Elmas, yakut, inci, turmalin ve safirlerin kullanıldığı parçalarda, rafine güpür dantelin doğasını yansıtmak amacıyla karmaşık renkler kullanıldı.


Victoire de Castellane, her bir parçanın el, bilek ve boyun kıvrımlarına uyum sağlaması için insan vücudunun hatlarını ve eklemlerini inceledi.


Gelenek ve yenilik arasındaki uçurumu en aza indiren koleksiyonun öne çıkan parçaları, asimetrik küpeler, modern gerdanlıklar ve broşa dönüştürülebilen yakut setli kolye ucundan oluşuyor. Mücevherlerin ve özel tasarımların arasındaki bağa dikkat çeken Fransız marka, atölyelerinde kullandığı teknikler ile her seferinde özgün tasarımlar sergiliyor.


Dearest Dior koleksiyonu, Fransız marka için yeni bir bölümü işaret ediyor.


Comments


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page