top of page

Diplomatik Bağların Yansıması: Narendra Modi'den Jill Biden'a Özel Bir Hediye

Hindistan Başbakanı Narendra Modi, bir devlet ziyareti sırasında ABD First Lady'si Jill Biden'a, laboratuvar ortamında yetiştirilmiş 7,5 karatlık, elmas hediye etti.

Hindistan Ticaret ve Sanayi Bakanı Piyush Goyal Perşembe günü attığı tweette, "çevre dostu olarak laboratuvarda yetiştirilen elmasın" Başkan Joe Biden'ın eşine bir hediye olduğunu belirtti.


Doğal elmasların kimyasal ve optik özelliklerini yansıtan laboratuvar elmasının yapımında, güneş ve rüzgar enerjisi gibi çevre açısından çeşitlendirilmiş kaynaklar kullanıldığından çevre dostu olarak nitelendirilmiştir.


Bu jest, laboratuvarda yetiştirilen elmas sektörünü teşvik eden Hindistan Mücevher ve Mücevherat İhracatını Geliştirme Konseyi'nden (GJEPC) övgü aldı.

Kuruluş, Twitter hesabından yaptığı açıklamada "GJEPC, Hindistan'da rüzgar ve güneş enerjisiyle yetiştirilen 7,5 karatlık laboratuvar elmasını Başkan Joe Biden ve First Lady Dr. Jill Biden'a hediye ettiği için (Modi'ye) derin şükranlarını sunuyor" dedi.


Konsey bu eseri "sürdürülebilir zanaatkârlığın ve uluslarımız arasındaki kalıcı bağın sembolü" olarak tanımladı.

"Konsey açıklamasına şöyle devam etti: "Bugün Hindistan CVD (kimyasal buhar biriktirme) ile laboratuvarda üretilen elmasların yetiştirilmesinde en büyük oyuncu konumundadır. "Hindistan'ın bağımsızlığının 75. yılında 7,5 karatlık elmas, Hindistan'ın LGD (laboratuvarda yetiştirilen elmas) sektöründeki liderliğini vurgulamaktadır."Comentarios


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page