top of page

Dolce & Gabbana 2023 Yüksek Mücevherleri Tanıttı

Görkemli Pettolecchia La Fortezza olağanüstü bir etkinliğe ev sahipliği yaptı: 2023 Dolce & Gabbana Alta Gioielleria (yüksek mücevher) defilesi.


Kim Kardashian, Erling Haaland, Dame Helen Mirren ve Diana Ross'un yanı sıra birçok yıldızın katılım gösterdiği etkinkinlikle Dolce & Gabbana’nın 2023 yüksek mücevher koleksiyonu tanıtıldı.

İtalya'nın Puglia bölgesinde yer alan Pettolecchia La Fortezza (kale), sahile kadar uzanan ve geniş zeytinliklerin ortasında yer alan konumuyla büyülü deneyimlerin arka planını oluşturuyor.


Efsanevi moda ikilisi Domenico Dolce ve Stefano Gabbana, doğanın ham güzelliğini kucaklayan bir dizi mücevher parçası ortaya çıkarıyor. Koleksiyonda kullanılan her bir taşın ısıtılmadan ve işlenmeden bırakılması, zeytin ağacını doğal cazibesini resmediyor.

Yeşil turmalin, zümrüt ve tsavorit lal taşı içeren sarı altın küpe.

Dolce & Gabbana'nın 2012 yılında Taormina'da tanıttığı ilk yüksek mücevher koleksiyonuyla başlattığı geleneği sürdüren yeni koleksiyonu, dünyanın bu bölgesine yazılmış ışıltılı bir aşk mektubu gibi.

Çok renkli turmalin, zümrüt ve tsavorit lal taşı, sarı altın

Birbirinden canlı 70 parçanın her biri tamamen benzersiz olsa da, birçoğu ikilinin artık aşina olduğu ve özünde İtalyan olan haç, meyve ve çiçek motiflerinden, dini ikonografiden ve heykeller gibi Rönesans sanatından ödünç alınan tasarımlardan yararlanıyor.


Elle boyanmış minyatür zeytinlerden altın dallara ve kolyeleri zarifçe süsleyen yapraklara kadar koleksiyon, zeytinin bolluk ve canlılık sembolizmini ustalıkla yakalıyor.

Sarı, beyaz ve pembe altından "Rubellite" turmalin, pembe safir ve pırlantalı kolye.

Yeşili turmalinler ve zeytine benzeyen taşlar, bu zarif parçaları süsleyerek doğanın zarif güzelliğini çağrıştıran kolyeler ortaya çıkarıyor. Kasıtlı olarak düzensiz bir şekle sahip olan her bir taş, zeytin ağacının kusurlu mükemmelliğini yansıtarak doğuştan gelen cazibesine katkıda bulunuyor.

Sarı, beyaz ve pembe altından, çok renkli turmalinler ve safirler, açık mavi zirkonlar, tanzanitler, sarı beriller, ametistler, sitrin, peridot, turuncu spessartine lal taşı, renksiz topazlar ve pırlantalarla işlenmiş kolye.

Bu yıl tasarlanan yüksek mücevher koleksiyonunda, her taşın benzersiz tasarımına tam olarak uyacak şekilde şekillendirilmesini sağlayan özel kesimler ön plana çıkıyor. Trapez kesim pırlantalar karmaşık kıvrımlar ve şekiller örerek kolyelerin ve setlerin güzelliğini vurguluyor.


Koleksiyon, büyüleyici bir ton ve yoğunluk yelpazesinde sunulan tsavorite pavé ile süslenmiş zümrütlerine hayranlık uyandırıyor.Comments


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page