top of page

Doğal Elmas Konseyi Sekiz Kesim Firması ile Ortaklık Kurdu

Doğal Elmas Konseyi (NDC), Alrosa'nın ayrılmasının ardından sektörün pazarlama kuruluşu olarak finansman kaynaklarını genişleterek sekiz büyük üretici ve bir aracı kurumla işbirliği başlattı.

Yapılan açıklamaya göre kuruluş Shree Ramkrishna Exports (SRK), Hari Krishna Exports (HK), Rosy Blue, Venus Jewel, Diarough, Dianco, Jewelex ve Shivam Jewels'ın yanı sıra danışmanlık şirketi Bonas Group ile "stratejik bir ittifak" kurdu.


Bu işbirliği ile pazarlaması ve tanıtımı yapılan yatırımların, artırılması yoluyla sektörün büyümesine yönelik benzersiz bir taahhüd temsil ediliyor. Sekiz elmas üreticisinin ortak hedeflerinin NDC'nin misyonuyla uyumlu hale getirilmesinin "pazardaki yeni fırsatlara daha bütüncül bir yaklaşım getireceği" NDC tarafından belirtildi.


Kuruluş, NDC'nin mirasları, uzmanlıkları ve etik uygulamaları hakkında içerik oluşturmak için her bir üreticiyle yakın bir temas kurulacağı bildirildi. Ayrıca, şirketlerin değerlerini müşterilerine iletmelerine yardımcı olmak için büyük perakende ortaklarıyla da işbirliği yapacak.

Rus Elmas Maden Şirketi Alrosa'nın üyeliği, Rusya'nın Ukrayna'yı işgali sonucunda askıya alınmıştı.


Sektör için kategori pazarlaması yapan ve geleneksel olarak finansmanını büyük madencilerden alan ticaret grubu, o zamandan beri Belçika'nın kaba elmas borsası Antwerpsche Diamantkring ve Dünya Elmas Borsaları Federasyonu (WFDB) ile ortaklık kurdu.

NDC CEO'su David Kellie, "Perakende ortaklarımızdan oluşan topluluğumuzla birlikte, değer zinciri boyunca doğal elmas endüstrisinin olumlu etkisi konusunda tüketici bilincini artırmayı dört gözle bekliyoruz" dedi.

Comentários


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page