top of page

Doğanın ve Yaratıcılığın Buluşma Noktası: Piaget METAPHORIA

Piaget'in Metaphoria koleksiyonu, doğanın büyülü dansını pırlanta ve değerli taşlarla buluşturuyor. Suların akışından buzun büyüsüne, altın yaprakların dansından zümrütlerin göz kamaştırıcı yükselişine kadar, doğanın zarafeti mücevherlerde canlanıyor.

Koleksiyonda yer alan parçaların her aşamasını, kendi atölyelerinde işleyen Piaget, 52 olağanüstü tasarımla benzersiz şekillerin, dokuların ve renklerin ustaca oyununu yansıtıyor.


Piaget'in kendine özgü deneysellik, yenilikçilik ve neşe tarzından yararlanan 'Metaphoria' koleksiyonu, markanın üretken yaratıcılığını geliştirirken doğanın özünü yakalıyor.


"Doğanın en sembolik unsurlarını seçtik; okyanusların, dağlar ve ormanlar. Amacımız, belirli bir duyguya ilham verirken, bir şelalenin akışı veya güneş ışınları gibi doğa olaylarını akla getiren ayrıntıları vurgulamaktı."

-Piaget Kreatif Direktörü Stéphanie Sivrière-


Sivière, koleksiyonun 21. yüzyıl yüksek mücevheratına getirdiği yenilikçi ve öngörülemez yaklaşımını kullandığı malzemelere bağlıyor. Koleksiyonda kullanılan zıt malzemelerin; asimetrik bir tasarımı vurgulaması için özellikle seçildiğini vurgulayan Sivière, koleksiyona dahil edilen değerli taşların " mükemmellik arayışının" bir parçası olduğunu belirtiyor.


Piaget'in 'Metaphoria' koleksiyonundaki temel parçaları ve temaları keşfedin.


- 1 -

Sudaki harikalar

Piaget tarafından "Metaphoria" koleksiyonunun bir simgesi olarak adlandırılan bu Mineralis seti, hızla akan nehirlerden çarpan dalgalara kadar akışkan, doğal suları andırıyor.


Asimetrik kolye; pırlanta, safir, akuamarin ve kaya kristali taşlarından üretilmiştir. Damlayan mavi safirlerle çevrili 13.25 karatlık akuamarin, doğal su dünyasının hayranlık uyandıran güzelliğini yakalıyor.

- 2 -

Buzlu yüzeyler

Aqua seti, koleksiyona nüfuz eden su temasını buz sarkıtı formunda sürdürüyor. Kolye, akuamarini; Akoya incileri ve pırlantalar eşleştiriyor. Armut şeklindeki akuamarin taşlarını damlacık formunda sergileyen seri, elementlerin şekil değiştiren doğasını simgeliyor.


Piaget, ayrıca mavi bir zaman tutma yüzüğü olan "Adrviea" saatini de tanıtıyor. Saat, parıldayan elmas kadranı, mavi safirleri ve diğer parlak taşlarıyla sıra dışı bir tasarımı gözler önüne seriyor.

-3-

Pırıl pırıl karışık altınlar

Serideki, yaldızlı yapraklardan oluşan 'Alata' parçası, doğanın mevsimsel geçişlerinden ilham alıyor. Altın detaylar, yaz yeşilliklerinin dökülen yapraklara dönüşmesini temsil ediyor. "Kulak manşeti" 2,23 karatlık elmaslarla süslenerek dikkat çekici bir tasarıma imza atıyor.


-4-

Yükseltilmiş zümrütler

Parlak yeşil dalların iç içe geçmiş hareketlerini yansıtan 'Foliatura' parçalar, zümrüt stilini ve elmaslarlı harmanlıyor.


Saat ve mücevher seti, 6,59 karat değerinde Kolombiya zümrütü taşıyor ve yemyeşil doğal manzaralarda bulunan zengin bir renk derinliği sergiliyor.Kommentarer


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page