top of page

Dua Lipa'ya Ait Kolyenin Ardındaki Hikaye Göz Dolduruyor

Daha önce hiç görülmemiş Tiffany & Co. Lucida Star kolyesi ile Met Gala’da dikkatleri üzerine çeken Dua Lipa, kolyenin tasarımında yer alan elmas ile boy gösteren sayılı kadınlar arasında yer alıyor. Tiffany Diamond’a saygı duruşunda bulunan kolyenin arkasında yatan hikaye ise göz dolduruyor.

Met Gala 2023'ün en çok konuşulan yıldızlarından Dua Lipa, Tiffany’ye ait kolye ile iddialı bir görünüm yakaladı. Lipa, Tiffany & Co.’nun Lucida Star kolyesine monte edilen Legendary elmasını kırmızı halıda takma şansına sahip olan ilk yıldız oldu.


Kolyede yer alan beyaz elmasın 100 karattan fazla olduğu tahmin ediliyor. Tiffany’nin ikonik sarı elmasıyla aynı yastık kesimine sahip olan elmas, Botswana’dan getirilen D-renkli 82 model bir değerli taş ile tasarlandı.

"Lucida Star" kolyesi, 2012 yılında Tiffany Diamond için yaratıldı. Şimdi ise Tiffany Diamond'ın tam oranlarında kesilmiş beyaz bir elmas barındırıyor.

Tiffany’nin ikonik sarı elması,1977’de Güney Afrika’nın Kimberley elmas madenlerinde bulunduğundan beri markanın en ünlü parçalarından biri haline geldi.


2019 yılında, değerinin 30 milyon dolar olduğu söylenen elması bugüne kadar yalnızca dört kadın taktı.


1957 yılında bir baloda Mary Whitehouse, 1961’de Tiffany'de Kahvaltı tanıtım çekimlerinde Audrey Hepburn, 2019 Oscar Ödülleri'nde Lady Gaga ve Beyoncé Tiffany’nin ikonik elmasıyla boy gösteren isimlerden olmuştu. Dua Lipa ise ünlü kolyenin yenilenmiş tasarımıyla ile elması takma fırsatı yakalayan nadir isimler arasında yerini aldı.


Commentaires


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page