top of page

Ekonomik Toparlanma, Richemont’ın Gelirlerini Yükseltti

Richemont'a ait mücevher markalarının gelirleri, Asya Pasifik'te yaşanan ekonomik toparlanmayla birlikte ilk mali çeyrekte yükselme yaşadı.

İsviçreli lüks marka grubu Richemont, Pazartesi günü yaptığı açıklamada Cartier, Van Cleef & Arpels ve Buccellati'nin satışlarının; 30 Haziran'da sona eren üç aylık dönemde, yıllık %19 artışla 3,6 milyar Euro'ya (4,04 milyar dolar) ulaştığını belirtti.


Richemont, bu bölgedeki toparlanmanın Amerika kıtasındaki sessiz bir sonucu dengelediğini açıkladı.

Bir yıl önce aynı dönemde, Asya Pasifik'teki satışlar, Covid-19 ve hükümet kısıtlamalarının ardından düşüşe geçmişti. Richemont, o bölgedeki toparlanmanın Amerika'daki sessiz bir sonucu dengelediğini belirtti.


Şirketin açıklamalarına göre, "ABD pazarındaki göreceli yavaşlama" nedeniyle "genel olarak yatay" seyreden Amerika kıtası hariç tüm kanallarda ve bölgelerde güçlü satış büyümesiyle mücevher alanı, Richemont'un çeyrek dönem boyunca en iyi performans gösteren bölümü oldu.

Uzman saat üreticilerinin satışları, "gelişen perakende satışlardan yararlandı". A. Lange & Söhne, Piaget ve Vacheron Constantin'i içeren segmentin küresel geliri, Amerika dahil olmak üzere neredeyse tüm bölgelerde artış göstererek yıllık %6 artışla 1,06 milyar Euro'ya (1,19 milyar $) ulaştı.


Takı, moda, aksesuar ve saatleri kapsayan grup geliri, bir önceki yıla göre %14 artışla 5,32 milyar Euro'ya (5,98 milyar $) ulaştı.Comments


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page