top of page

ELMAS SEKTÖRÜNDEN TÜKETİCİLERE; ‘’BU ARADA, TEŞEKKÜRLER’’


Doğal Elmas Konseyi (NDC) ve Sorumlu Mücevherat Konseyi (RJC) tarafından yeni bir tüketici kampanyası, doğal taşların olumlu etkisini vurguluyor.


NDC'nin duyurduğu program, "Bu arada Teşekkürler" sloganı altında, tüketicilerin elmas alımlarının üretici ülkelere ve yerel topluluklara nasıl fayda sağladığını açıklayarak endüstrinin sürdürülebilirlik çabalarını vurguluyor.


NDC'nin sosyal medya kanallarında ve naturaldiamonds.com adresindeki web sitesinde yayınlanan reklamlardan birinde, "Doğal bir elmasla yaptığınız evlilik teklifiniz, nesli tükenmekte olan gergedanların korunmasına ve Güney Afrika'da 200.000 hektarın korunmasına yardımcı oldu" ifadesi yer alıyor.


Bir reklamda ise, kitap okuyan bir çocuğun görüntüsünün yanında, "Doğal elmasınız, kırsal topluluklardaki yarım milyondan fazla çocuk da dahil olmak üzere, dünyanın dört bir yanındaki çocukların eğitime erişmesine yardımcı oluyor" diyor.


" Bu arada, Teşekkürler" kampanyası ayrıca Las Vegas'ta gerçekleşen olan Couture defilesi için moda dergisi Women's Wear Daily'nin özel bir sayısında da yer aldı. Organizasyon, hem Couture hem de ana JCK Las Vegas gösterisini ziyaret edenlerin kampanyanın tamamını NDC'nin standında gördüğünü belirtti.


NDC CEO'su David Kellie, "Son yirmi yıldır endüstri sürdürülebilirliği yaptıkları her şeyin önüne koyuyor" dedi. “Ama şimdi tüketiciler buna her zamankinden daha fazla iştah duyuyor, satın aldıkları şeyin etkisini ve satın almalarının onları üreten bölgelere ve topluluklara nasıl katkıda bulunduğunu bilmek istiyorlar. Bu kampanya aracılığıyla tüketicilerimize, çevremizde iyi şeyler yapma konusunda bize duydukları güven ve destek için teşekkür etmek istiyoruz.”


Kampanya, NDC'nin ana pazarlama projesi "Only Natural Diamonds" aracılığıyla tüketicilere hitap etme çabalarının bir parçası. Elmas endüstrisi için kategori reklamları yürüten konsey, geçen yıl yeniden markalaştı ve odağını potansiyel müşteriler için elmasla ilgili içerik üretmeye kaydırdı.

Comments


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page