top of page

Geçmişe Dönüş: Le Voyage Recommencé

Cartier, yüksek mücevher koleksiyonunun görkemli tanıtımı için Floransa'nın büyüleyici arka planını seçti: Le Voyage Recommencé. İkonik arşiv dosyalarına dönüş yapan Cartier, özgürlük duygusunun izinde bir yol izledi.

Cartier, yeni koleksiyonu tanıtmak üzere 24 Mayıs'ta; Rubens, Fra Angelico ve Caravaggio'nun eserlerine ev sahipliği yapan ve şehrin en görkemli mekânlarından biri olan Palazzo Corsini'nin bahçesinde bir suare düzenledi.

Sanatsal ve tarihi mirası ile tanınan saray, Cartier’in global elçilerini ağırlamak için muhteşem bir ortama dönüştürüldü. Cartier’in elçileri arasında; Maison Gong Li, Vanessa Kirby, Elle Fanning, koleksiyonun yüzü olan aktris ve aktivist Golshifteh Faharani, Kimberly Woltemas, Tara Emad, Adrien Brody Hanesi'nin arkadaşları, Riley Keough, Stéphane Bak ve Pom Klementieff yer alıyor.Golshifteh Faharani


Cartier'in temellerine yeni bir ışıkla yaklaşan koleksiyon, özgürlük duygusu ile tasarlandı. İkonik arşiv dosyalarına dönüş yapan Cartier, klasik parçalardan yararlanarak tasarımları için yeni bir yol belirledi.


90 parçadan oluşan koleksiyon; simetri ve asimetriyi, formları ve desenleri vurgulayarak geometri ve kontrastı tasarımlarında ön plana çıkarıyor.


Yakut, turkuaz, spinel ve lal taşlarının renkli anları, pırlantalarla eşleştiriliyor. Bir dizi kolye tasarımı, Cartier’e ait stilin kurucu teması olan İslam sanatları ve mimarisinden ilham alıyor. Bu sanatın içinde bulunan yoğunluk ve güç, 'Le Voyage Recommence' ile yansıtılıyor.

DISTRYSIA NECKLACE Altıgen şeklinde 13,78 karat, sarı-kahverengi bir pırlanta bulunmaktadır. Kolyeye asimetrik yapısını veren; beyaz, pembe ve kahverengi pırlantalar, lapis lazuli, obsidyen, safir ve ametistten oluşuyor.


  • Cartier'nin taşlarla başlayan başlangıcının bir özelliği olan ONDULE YÜZÜK, yücelik duygusunu ortaya çıkarır. 0,92 karatlık grimsi mor bir pırlanta, bu yüzüğün merkezini oluşturuyor.

  • GIRIH KOLYE ile Cartier stilinin kurucu temalarından biri olan İslam sanatları ve mimarisi, rafine ve grafik bir yorum sunuyor. Zambiya'dan gelen zümrütler ve özel kesim turkuazlar arasındaki uyum, bir yoğunluk yaratıyor. Tasarımın merkezinde yer alan kolye ucu, bir broşa dönüşüyor.

"Güzellik duygusu evrim geçiriyor, sürekli bir arayış içindeyiz. Le voyage recommencé bir şekiller yolculuğudur. Geometri fikri, kreasyonlarımızın tarihinde çok önemli bir konuma sahiptir."

-Cartier İmaj, Stil ve Miras Direktörü Pierre Rainero,-Yüksek Mücevher Koleksiyonlarının Sofistike Görünümleri

Bu arada, Toskana'daki Villa Reale di Marlia'da düzenlenen bir sergi, 350'den fazla parçanın sergilendiği 80 vitrini bir araya getirdi. Cartier High Jewellery'nin özenle seçilmiş bu seçkisi, markanın en sadık işbirlikçilerinden biri olarak kabul edilen Patricia Urquiola'nın çalışmalarının bir sonucu olarak karşımıza çıkıyor.


Mücevher zanaatkârlarının felsefesinde öne çıkan en temsili unsurlarla sofistikeliği birleştiren yetenekli İspanyol tasarımcı ve mimar, benzersiz bir bakış açısıyla tasarlanan taze bir görünüm yarattı.
Comments


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page