top of page

Gismondi Vendorafa’yı Satın Aldı

İtalyan mücevher markası Gismondi, altın kategorisinde mücevherler tasarlayan Vendorafa’yı, 608.000 Euro karşılığında LVMH’den satın aldı.

Gismondi

1754 yılından bu yana bir aile mücevher şirketi olarak varlığını sürdüren Gismondi’nin kreatif direktörü Massimo Gismondi, yılın ilk çeyreği biterken anlaşmanın tamamlandığını belirtti.


Merkezi Genoa’da bulunan Gismondi, yapılan bu satın almanın ‘‘altın koleksiyonlarında küresel olarak kilit pazarlarda liderlik rolü’’ kazandıracağını belirtti.


Vendorafa tasarım ekibi, Haziran ayında Las Vegas'ta gerçekleşecek Couture Jewelry Show için son koleksiyonunu tamamladı. Gismondi ve ekibi, Vendorafa’nın yeni koleksiyonları için tüm tasarımları gözden geçirecek.

Vendorafa

Vendorafa Hakkında

Vendorafa, 1951 yılında İtalya'nın Alessandria eyaletine bağlı Valenza'daki kuyumculuk bölgesinde kurulmuştur. Vendorafa, mücevher koleksiyonlarının yanı sıra, uluslararası lüks markalar için mücevher üreten Vendorafa Lombardi adlı ayrı bir üretim bölümüne sahiptir.


Vendorafa, 2020 yılında Equinox III SLP SIF yatırım fonu altında kurulan İtalya ve Fransa'daki mücevher üreticileri topluluğu ‘Pedemonte Group'un’ bir parçasıdır. LVMH, 2022 yılının Kasım ayında Pedemonte Group’u, açıklanmayan bir miktar karşılığında satın aldı.


Comments


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page