top of page

İhracatta ve İmalatta Türkiye’nin Önü Açık

Özellikle Ortadoğu pazarındaki çalışmalarıyla bilinen, sektörün önde gelen altın takı ihracatçılarından biri konumundaki Simya Mücevherat, başarılı bir fuar dönemi geçirdi. Firma Ortağı Haldun Ulutürk fuarı değerlendirdiği röportajımızda, pandeminin yavaşlamasının ardından Ortadoğu pazarının yeniden kuvvetlendiğini söyledi.Simya Mücevherat Firma Ortağı Haldun Ulutürk, ağırlıklı olarak Ortadoğu pazarına çalıştıkları için son dönemde Suudi Arabistan ile Türkiye arasındaki ilişkilerin gelişmesinin sonuçlarının işlerine fark edilir bir yansımasının olduğunu söyledi. Fuarın 2017-2019 yılları arasındaki fuarlar gibi verimli geçtiğini söyleyen Ulutürk, “Çevre ülkelerden, Amerika, Güney Amerika ve Asya’dan müşterilerimiz var. Hareketlilikten de belli oluyor ki çok verimli bir fuar geçiriyoruz. Sektörümüz için hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.


Pandeminin yavaşlamasının ardından global pazarlardaki toparlanmanın sektöre olumlu yansımalarının devam edeceğine işaret eden Haldun Ulutürk “Türkiye’nin önünü açık” dedi.


“İlk günden, ilk dakikadan şu ana kadar boş masa bulabilmek imkansız. İhracatta ve imalatta Türkiye’nin önünü çok açık görüyorum, daha da iyi olacağını bekliyorum. Pandemiden sonra ilk ayağa kalkan pazar Amerika olmuştu, şimdi Ortadoğu da tekrardan kuvvetlendi. Sektörümüzü daha iyi günler bekliyor. Politik, jeopolitik sorunlar çıkmadığı sürece, altın fiyatlarında genel bir denge olduğu sürece işler devam edecektir.’’


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page