top of page

ISTANBUL JEWELRY SHOW-EKİM 2021 128 ÜLKEDEN 23.038 ZİYARETÇİ AĞIRLADI!


Informa Markets tarafından HRD Antwerp sponsorluğunda 7-10 Ekim 2021 tarihlerinde düzenlenen Istanbul Jewelry Show – Ekim 2021, dünyanın dört bir yanından mücevher sektörü temsilcilerini İstanbul Fuar Merkezi’nde bir araya getirdi. 10 ülkeden 800 firma ve markanın fuara özel hazırladığı ürün ve hizmetler, sektör profesyonellerinin beğenisine sunuldu. Fuar döneminde verilen siparişler ve yeni iş anlaşmaları, başta Türkiye mücevher ihracatı olmak üzere dünya mücevher ticaretine olumlu katkı sağladı. Ekim 2019’da düzenlenen fuara göre, %14 ziyaretçi artışı sağlanırken, fuara gelen ziyaretçilerin %43’ünü 127 ülkeden gelen alıcılar oluşturdu.


Global takvimdeki en önemli mücevher sektörü etkinliklerinden biri olan ve mücevher sektöründe, Avrupa’nın lider otoritesi ve tüm dünyada sektöre güven sağlayan HRD Antwerp sponsorluğunda gerçekleşen Istanbul Jewelry Show, sektörün önemli firma ve markalarını, mücevher sektörü profesyonelleriyle güvenli bir şekilde bir araya getirerek, yeni iş birliği fırsatları ve benzersiz bir bilgi paylaşımı sağladı.


Fuar, dünya çapındaki ilgisini giderek arttırıyor

Ekim 2019’da düzenlenen fuara göre Istanbul Jewelry Show-Ekim 2021 fuarı, ziyaretçi sayısında %14’lük artış yakaladı. Yine Ekim 2019 fuarına göre Ekim 2021 fuarı; Avrupa’dan gelen ziyaretçi sayısında %45, Rusya ve BDT ülkelerinden gelen ziyaretçilerde %43, Amerika’nın da dahil olduğu Kuzey Amerika’dan %37 ve Ortadoğu ülkelerinden gelen ziyaretçiler de ise %10’luk artış yakaladı.


İhracatı artırmak, ihraç ürünleri için yeni pazarlar keşfetmek ve satıcıların mevcut pazar payını korumasını sağlamak amacıyla “Uluslararası Alım Heyeti Programı” gerçekleştirildi. Program kapsamında sektörün önemli firma ve markalarının temsilcileri alıcı olarak ağırlandı.


Mücevher tasarımının nabzı yine Designer Market’te attı!

Istanbul Jewelry Show kapsamında düzenlenen Designer Market'te yer alan tasarımcılar, en son tasarımlarını fuar ziyaretçilerine sergilediler. Her geçen yıl büyüyen ve ilgiyle takip edilen Designer Market, dünya mücevher piyasasına yön veren tasarımların ilk kez sergilendiği, tasarımcıların, üreticilerle bir araya gelerek fikir alışverişi yaptığı ve gelecek yılın mücevher tasarımları fikirlerinin oluşturduğu özel bir alandır.


Sağlık ve Güvenliğinizi etkinliklerimizin odağına yerleştirdik

Istanbul Jewelry Show, Informa AllSecure sağlık ve güvenlik standardına göre düzenlendi. Dünyanın önde gelen etkinliklerinin organizatörü olan Informa, etkinliklerinde en üst düzeyde hijyen ve güvenlik sağlamak üzere, herkese güvenli ve kontrollü bir ortamda oldukları güvencesini veren ayrıntılı bir dizi önlem geliştirmiştir.


UBM Rotaforte Kurucu Ortağı Şermin Cengiz: “50. fuarımızın başarıyla gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz”

Cengiz: “1986’dan beri düzenlendiğimiz Istanbul Jewelry Show’un hem 50. Kez düzenleme başarısına ulaşmamız hem de 50. fuarımızda bugüne kadar Ekim fuarlarımızdaki en yüksek ziyaretçi sayısına ulaşmamız bir gurur kaynağı. Sektörün büyümesine paralel olarak büyüyen fuarımız, yıllardır dünyanın en büyük beş mücevher fuarı arasında yer alıyor. Başta Türkiye olmak üzere dünya mücevher sektörü için tercih edilen bir organizasyon olmaya devam etmesini ve gelecek yıllarda da hem katılımcı hem de ziyaretçi sayılarımızda artışın devam edeceğini öngörüyoruz” dedi. Sözlerine şu şekilde devam eden Şermin Cengiz: “Fuarlar, organize edildiği sektörler için en kritik noktalardır. Fuarlarda yapılan iş anlaşmaları, veriler siparişler ve yeni sektör profesyonelleri ile tanışılarak, yeni pazarlarda iş yapılabilme imkânı ancak fuarlarda gerçekleşebiliyor. Ekim 2021 fuarımızda yapılan tüm görüşmeler başta Türkiye olmak üzere tüm dünya mücevher sektörü ticaretinin hızlanmasına olanak sağlayacaktır.”


Istanbul Jewelry Show – Ekim 2021’i En Çok Ziyaret Eden Ülkeler:

Comments


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page