top of page

Kuyumcuların Sıfır Maliyetli Mücevher Mağazası “DDS” 1 Yaşında

“Artık her kuyum mağazası aynı zamanda mücevher mağazası oluyor” sloganıyla yola çıkan DDS (DIANOOR Diamond System) uygulaması 1 yılı geride bıraktı. Kısa sürede ülke genelinde 1000’den fazla kuyumcunun tercihi olan DDS; 2023 yılında 3000 kuyumcunun iş hayatına konfor ve kolaylıklar katmayı hedefliyor.

Akıllı telefonlara, tabletlere ve bilgisayarlara kolaylıkla indirilen DDS uygulaması içinde 16 farklı ülkeden gelen satıcıların, farklı boylarda farklı sınıflarda çıplak taşları yer alıyor.


“Her kuyumcunun bir mücevher mağazası olacak” sloganıyla kullanılmaya başlanan DDS’i kullanan kuyumcular; bu yılın ilk yarısında baget kesim taşlara daha fazla talep gösterirken yılın ikinci yarısında ise baget kesimden uzaklaştılar.


Dianoor Diamond Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Gökpınar; DDS’in bir yılı başarıyla geride bıraktığını, kuyumcuların iş hayatına büyük kolaylıklar katarak, güven içinde mücevher ticareti yapmalarını çok kolaylaştırdığını söyledi.


DDS uygulamasının her geçen gün geliştirildiğini, güncellendiğini kaydeden Serkan Gökpınar; “2023 yılında özel 3 boyut tekniği ile her gün kuyumcu dostlarımıza 50 civarında yeni model sunacağız. Kuyumcular bu özel program sayesinde ürünün montürünü ve taşını ayrı inceleyebilecek, sipariş verirken farklı renklerdeki montürleri seçebilecekler.Kısacası her gün nasıl daha çok kuyumcuların iş hayatını kolaylaştırır ve hızlı ticaret yapmalarını sağlarız diye düşünüyoruz. DDS; 2023 yılında sektörümüzde iz bırakacak” diye konuştu.2022 yılında lüks ürün grubunun ve 3000$’dan fazla olan mücevherlerin daha çok rağbet gördüğünün altını çizen Serkan Gökpınar; “Pandeminin etkisi hızla azalıyor. Döviz fiyatlarının sabit kalması, altın fiyatlarının çok fazla hareket etmemesi hep bir avantaj oluşturuyor. Yeni yılda mücevher alışverişinin yüksek tempoda geçmesini bekliyoruz” dedi.
Comentários


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN