top of page

Laboratuvarda Üretilen 35 Karatlık Elmas Vegas'ta Sergilenecek

Maitri Lab-Grown Diamonds tarafından üretilen ve IGI tarafından derecelendirilen 35,25 karat değerindeki elmas, JCK Las Vegas fuarında sergilenecek. Bu elmas, sentetik pırlanta kategorisinde kısa bir süre önce rekor kıran ve GIA tarafından incelenen elmasa oranla daha büyük bir boyuta sahip.

JCK Las Vegas fuarında yer alacak katılımcılar, laboratuvar ortamda yetiştirilmiş 35,25 karatlık bir elmas görebilecekler; bu taş, geçtiğimiz ay rapor edilen ve rekor kıran laboratuvarda yetiştirilmiş elmastan biraz daha büyük.


Maitri Lab-Grown Diamonds tarafından üretilen elmas, Tip IIa taşı kimyasal buhar biriktirme (CVD) sürecinden geçerek tasarlandı. Hindistan'ın Surat kentinde ve New York'ta ofisleri bulunan şirket, elmasın yetiştirilmesinin yaklaşık 1.800 saat (75 gün) sürdüğünü belirtti.


Uluslararası Gemoloji Enstitüsü, laboratuvarda üretilen elmasın; H renge ve SI1 berraklığına sahip olduğunu belirtti.

Amerika Gemoloji Enstitüsü, Mayıs ayının başında rekor seviyeye ulaşan elmasın 34,59 karatlık bir değere sahip olduğunu açıklamıştı. Vegas’ta sergilenecek elmas, yeni bir rekor seviyeye ulaşarak bugüne kadar laboratuvarda yetiştirilen en büyük cilalı elmas oldu.

"IGI, Maitri'den gelen bu olağanüstü laboratuvarda yetiştirilmiş elmas gibi yeni ölçütleri sertifikalandırmaktan gurur duyuyor. En iyi üreticilerden gördüğümüz başarıların kalitesi dikkat çekici."

-IGI Kuzey Amerika Başkanı Avi Levy-


JCK Las Vegas 2023 Fuarı, bugün mücevher dünyasını bir araya getirmeye başladı. Elmas, Maitri'nin JCK'deki 8123 numaralı standında sergilenecek.

IGI, laboratuvarda yetiştirilen elmaslarla ilgili iki "JCK Talks" eğitim oturumuna katılacak.


"Laboratuvarda Yetiştirilen 101" eğitim oturumu, Levy ve IGI Kıdemli Eğitim Direktörü John Pollard ile Perşembe günü saat 17:45'te Venetian Expo, Level 1'de gerçekleştirilecek.


"Laboratuvarda Yetiştirilen Pırlanta Güncellemeleri" oturumu, Cumartesi günü saat 10-10:45 arasında Venetian Expo, Seviye 2'deki Vitrin Sahnesi'nde gerçekleştirilecek.


Levy'ye JCK Haber Direktörü Rob Bates, sektör analisti Edahn Golan ve Uluslararası Yetiştirilmiş Elmas Birliği (IGDA) Başkanı Joanna Park-Tonks katılacak.コメント


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN