top of page

Laboratuvarda Yetişen Pırlantaların Çağı: Lightbox ile Mükemmel ve Erişilebilir Mücevherler

De Beers'ın laboratuvarda yetiştirilen elmas markası: Lightbox, nişan yüzüğü satışlarına başladı. Daha öncesinde sentetik taşların önemli bir yere sahip olmadığını belirten şirket için bu atılım büyük bir değişim!

2018 yılında De Beers’ın bünyesinde kurulan Lightbox, "stres ve riskten uzak" bir alışveriş deneyimi vaad ediyor. İleri teknolojinin, laboratuvar ortamında üretilen elmasların kalitesini sağladığını belirten perakendecinin pazarlama sloganı dikkatleri çekiyor: "Çünkü harika kimya, harika kimyayı hak eder."


De Beers tarafından Lightbox piyasaya sürüldüğünde, dönemin CEO'su Bruce Cleaver, laboratuvarda yetiştirilen pırlantaları "sonsuza kadar olmayabilir ama şu an için mükemmel" bir ürün olarak tanımlamış, "laboratuvarda yetiştirilen pırlantalarda gerçek bir duygusal değer olmadığını, çünkü benzersiz olmadıklarını" iddia etmiş ve taşların derecelendirme gerektirmediğini söylemişti.

Antoine Borde

Yeni göreve gelen Lightbox İcra Kurulu Başkanı Antoine Borde, yaptığı açıklamaya göre şirket, kendi kendine satın almaya ve kişisel ifadeye yönelik tasarımlara odaklanıyor.


Borde, "Markayı moda, özgürlük ve eğlence etrafında konumlandırmaya çalışıyoruz, bunun gerçekleştiğini görmek iyi bir dinamik," dedi.


Lightbox kurulduğu günden bu yana nişan yüzüğü olarak takılabilecek laboratuvarda yetiştirilmiş taşlar satıyordu, ancak şirket kendi dağıtımının bir parçası olarak hiçbir zaman hazır nişan yüzüğü satmamıştı.


Laboratuvarda yetiştirilen taşlar arenasına giderek daha fazla oyuncu girerken, De Beers ve Lightbox'un nişan kategorisine çok daha fazla ağırlık verdi.

Şirketin web sitesi, tümü 5.000 $ veya daha düşük fiyatlı, ortalama 2.500 $ civarında seyreden 16 tektaş yüzükten oluşan sınırlı bir seri başlattı. Bu yüzükler bir ila iki karat arasında taşlarla sunuluyor ve çok sade altın bantlardan daha ayrıntılı stillerine kadar değişen ayarlarda, daha küçük pavé laboratuvarda yetiştirilmiş taşlarla birlikte geliyor.


Borde yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Lightbox'ın laboratuvarda yetiştirilen pırlantalara şeffaflık getirme vaadinin bir parçası olarak, laboratuvarda yetiştirilen pırlanta nişan yüzüğü segmentinde tüketici tercihlerine yönelik küçük bir pazar içi test yürütüyoruz. Test boyunca Lightbox teklifi her zaman olduğu gibi tutarlı kalacaktır.’’


"Tüketicilerin laboratuvarda üretilen pırlanta nişan yüzüklerine olan ilgisini daha iyi anlamak ve Lightbox'ın sunduğu net bilgi ve erişilebilir fiyatların bu segmentte nasıl yankı bulduğunu daha iyi anlamak için testi şimdi gerçekleştiriyoruz. Test tamamlandığında, sonraki adımlara karar vermeden önce öğrendiklerimizi analiz edeceğiz."


Bu ayın başlarında Lightbox, üretim süreçleri de dahil olmak üzere taşlarının karbon nötr sertifikalı olduğunu açıkladı.


O zaman Borde şöyle demişti: "Biz doğal taşlarla laboratuvarda üretilen taşları karşılaştırmıyoruz. Pazarın geliştiğini görüyoruz çünkü tüketiciler laboratuvarda yetiştirilen taşlar konusunda daha eğitimli ve kalite ve ürünün doğası konusunda daha bilinçli. Lightbox, artık yüzde 100 yenilenebilir enerjiyle üretilen yüksek kaliteli taşlar için çok rekabetçi ve şeffaf bir fiyatlandırma pozisyonuna sahip."

Mücevher Dünyasında Yeni Bir Paradigma: Lightbox'un Şeffaf ve Cesur Atılımı

Lightbox, laboratuvar ortamında üretilen elmaslarla mücevher sektöründe yenilikçi bir yaklaşım sunmayı hedefler. Şirket, düşük maliyetli ve laboratuvar yapımı elmaslarla takıları daha erişilebilir hale getirme amacıyla kurulmuştur.


Lightbox, laboratuvar ortamında ürettiği renkli ve berrak elmaslarla çeşitli takılar sunmaktadır, özellikle nişan yüzükleri ve kolyeler gibi ürünler popülerdir. Şirket, laboratuvar ortamında elmas üretim sürecini kontrol ederek kalite ve fiyat konusunda şeffaflık sağlamaktadır. Lightbox'un mücevherleri, modern tasarımlara sahip, yenilikçi ve uygun fiyatlı seçenekler sunar.


De Beers Group, dünya genelinde tanınmış bir elmas madenciliği şirketidir ve Lightbox'u laboratuvar üretimi elmaslarla mücevher sektöründeki büyüme ve değişimi desteklemek için kurmuştur.


Comentarios


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN