top of page

LVMH, ‘Mücevherler’ Sayesinde Gelirine Güçlü Katkı Sağlıyor

LVMH, yılın ilk çeyreğine ait gelir verileriyle saat ve mücevher kategorisi hakkında önemli açıklamalarda bulundu. 2.59 milyar Euro’ya yükselen gelir oranı, şirketin başarılarına güçlü bir katkı sağlıyor.

LVMH yaptığı açıklamaya göre; yılın ilk üç ayında mücevher ve saat kategorisinde elde ettiği gelir oranını yüzde 11 artışa 2,59 milyar Euro’ya yükseltti.


Tiffany’nin 2023’e mükemmel bir giriş yaptığı belirtilirken, Serpenti koleksiyonunun 75. yıldönümünü kutlayan Bulgari’nin ise güçlü bir büyüme yolunda olduğu belirtildi. Mücevher kategorisinde bulunan diğer markaların da başarılı bir ilerleyiş sergiledikleri LVMH tarafından açıklandı.


Yüksek mücevherat kategorisinin çok iyi bir performans sergilediğini bildiren şirket, Chaumet ve Fred markalarının da başarılı bir ilerleme kaydettiklerini vurguladı.Saat Grubu Yükselişte

Şirketin saat kategorisinde yer alan TAG Heuer, Hublot ve Zenith markaları, Watches & Wonders Ticaret Fuarı’nda birçok yeni ürün sergiledi.


Şirket, yılın ilk çeyreğinde elde edilen geliri saat kategorisinde bulunan markaları için de değerlendirdi. LVMH tarafından yapılan açıklamaya göre; saat grubunda elde edilen gelirin, yüzde 17 artışla 21.04 milyar Euro’ya yükseldiği belirtildi.


Bölgelerden Gelen Talepler Artışta

LVMH, hem yerel müşterilerden hem de uluslararası gezginlerden gelen yüksek talebin, Avrupa ve Japonya'daki satışları artırdığını belirtirken ABD'deki performansın sabit kaldığını açıkladı.


Şirket, Asya’daki sağlık kısıtlamalarının kaldırılmasının ardından bölgenin önemli bir toparlanmaya gittiğini belirtti.


Comments


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page