top of page

Mücevher Keşfinde Yenilikçi Adım: ChatGPT ile Kişiselleştirilmiş Hizmet

James Allen, alışveriş sürecini kolaylaştırmak için yeni teknolojilere başvuruyor.

Dünya genelinde birçok mağaza zinciri ve çevrim içi platformda müşterilere hizmet veren mücevher perakendecisi Signet Jewelers'ın bünyesinde faaliyet gösteren James Allen, müşterilerin nişan yüzüklerini veya mücevher parçalarını bulmalarına yardımcı olmak için yeni bir ChatGPT eklentisi tanıttı.


Geçtiğimiz hafta tanıtılan bu eklenti, ChatGPT'nin web sitesi üzerinden temin edilebiliyor. Kullanıcıların tüm özellikleri kullanabilmeleri için aylık 20 Dolar'a mal olan ChatGPT Plus, ücretli bir abonelik gerektirse de, eklenti ücretsiz bir hesapla test edilebiliyor.

"James Allen ailesi olarak nişan yüzüğü ve mücevher alışveriş deneyimini, kolay ve eğlenceli hale getiriyoruz. Müşterilerimizin alışveriş sürecinde bilinçli bir şekilde kararları vermelerini sağlamak için her zaman bir sonraki ve en iyi teknolojiyi arıyoruz."

- James Allen'ın pazarlama müdürü Shannon Delany-Ron -


Yapay zekanın gücüne dikkat çeken Shannon Delany-Ron, ChatGPT eklenti teknolojisine sahip ilk ve tek mücevher perakendecisi olmaktan heyecan duyduklarını belirtti.


JamesAllen.com'da yer alan eklenti ile geniş ürün yelpazesine ulaşan müşteri, saniyeler içinde aradığı ürünleri rahatlıkla bulabilecekler.

James Allen'ın Chatbotuyla Kişiselleştirilmiş Rehberlik

Başlangıçta, müşterilerin chatbot'a nişan yüzüğü gibi ne tür bir mücevher aradıklarını söylemeleri gerekiyor. Chatbot daha sonra bütçe ve stil tercihleri gibi temel sorular soruyor.


Müşterinin istediği yüzük hakkında zaten bir fikri varsa, bu bilgileri girebilir. Chatbot ayrıca güncel trendleri ve fiyat seçeneklerini de dikkate alıyor.


Herhangi bir stil tercihi yoksa Chatbot, müşterilere metal seçimi ve elmas şekli gibi farklı seçenekler arasından seçim yapmaları için rehberlik edebiliyor.


Bilgiler girildikten sonra müşterilere, James Allen'ın seçtiği üç mücevher seçeneği gösteriliyor ve sorunsuz bir alışveriş deneyimi için web sitesine geri bağlantı ekleniyor.
Comments


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page