top of page

MÜCEVHER KUTUSUNDA 17 YILDIR SEKTÖR DEVLERİNİN TERCİHİ
Altınbaş, Zen ve Atasay gibi sektör devlerinin mücevher kutusu konusundaki tercihi GIPTA, aynı zamanda Türkiye’nin dört bir yanındaki mağazalara da hizmet veriyor. Mücevher kutusu kategorisinde sektörün en büyük üretim bandına sahip olan GIPTA aradan geçen 17 sene sonunda bu kategorinin lideri konumuna geldi.

Artık mücevher kutuları ürüne değer katan en önemli unsurlardan birisi olarak karşımıza çıkıyor. Bundan bir kaç sene öncesine kadar sektörde kullanılan mücevher kutularının hemen hemen hepsi birbirinin aynısı iken artık kutu ve ambalaj firmanın algısının yönetilmesinde ve sunum kalitesinin yansıtılmasında en önemli unsurlardan birisi olarak karşımıza çıkmaya başladı.


Birbirinden değerli tasarımlar ancak aynı kalitedeki mücevher kutuları ile birlikte sunulduğu zaman değer kazanır durumda.Dolayısıyla kutu tasarım, seçim ve tedariği mağazaların ajandalarında önemli maddelerden birisi durumuna geldi. Konunun detayları ile ilgili GIPTA Genel Müdürü Sevim Şenyurt’un görüşlerini aldık.


E-Ticaret kutu satışlarını nasıl etkiledi Pandemi ile birlikte mücevher sektöründe de e-ticaret satışları çok ciddi oranda arttı. Bu durum kaliteli mücevher kutusu siparişlerimize de yansıdı. Özellikle internetten satılan mücevherlerin tesliminde kutu son derece önemli. ürünün kargoda zarar görmesinden çok markanızın müşteriler gözündeki değerinin oluşmasında ve korunmasında kutu büyük önem taşıyor. Bu dönemde e-ticaret mücevher satışarı için geliştirdiğimiz kutular çok büyük talep gördü ve olumlu dönüşler aldık.


Dışa bağımlılığı kaldırdık Bundan 17 sene kadar önce özellikle büyük firmalar mücevher kutusu konusunda dışa bağımlıydı. Türkiye’de aradıkları kaliteyi ve fiyatı bulamadıkları için Uzak Doğu’ya yönelmek, uzun süre sipariş beklemek, gümrük prosedürleriyle uğraşmak ve stok maliyetine katlanmak zorundaydılar.


Dünya standartlarında kalite ve fiyat GIPTA olarak bu konuda ihtiyaç olduğunu görerek 18 sene önce ciddi bir yatırımla bu konuda Türkiye’nin en büyük üretim bandını kurduk. Dünya standartlarında kaliteye ve fiyata ulaşınca tercih edilen firma olduk, sektörde dışa bağımlılığı azalttık.


GIPTA kalitesi tüm Türkiye’de 17 yıldır sektörün en önemli firmaları ile çalışıyoruz. Aynı zamanda Türkiye’nin dört bir yanına, en yüksek standartlarda hizmet verebilen bir organizasyona sahibiz. Bu yüzden GIPTA’nın çalışmalarını Türkiye’nin her yanındaki seçkin mücevher mağazalarında görebilirsiniz.

Comments


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page