top of page

Mücevher Sektörünün Trendleri Istanbul Jewelry Show'da Açıklandı

Dünyanın 1 numaralı trend öngörü firması WGSN, ‘’Art for Jewellery - Inspiration Hub’’ ‘ın gerçekleştirdiği panelde mücevher sektörünün trendlerini açıkladı.


İlk kez Ekim 2022 fuarında Mücevher İhracatçıları Birliği ve Istanbul Jewelry Show desteğiyle düzenlenen “Art for Jewellery – Inspiration Hub” bu yıl da sanat ve mücevheri bir araya getirmeye devam ediyor.

Istanbul Jewelry Show’un 2. gününde, Art for Jewellery’e konuk olan WGSN, mücevher sektörüne dair trendler ve öngörüler sektör temsilcilerine sundu. Mücevher sektöründe ilk kez seminer düzenleyen 1 numaralı trend öngörü firması WGSN, seminer kapsamında mücevher sektöründeki son trendler açıklanırken, yerli ve yabancı katılımcıların ilgi odağı oldu.


WGSN Türkiye Satış Müdürü Seden Ünlü, sezonun trendleri şu cümlelerle ifade etti: ‘’Trendleri, tüketicileri tanıyarak belirliyoruz. Sürdürülebilirlik ve şeffaf üretim süreçleri bu sezon için büyük önem taşıyor. Sembollerin hakim olduğu mücevherler, kullanıcılara iyi gelecek. Sanat ve zanaat mücevher sektörü için çok önemli. İnsan ruhuna iyi gelen mavi ve yeşil rengine bu sezon sıkça rastlayacağız. Siyah ve optik beyazda önemli renklerin arasında yer alıyor. Konseptle maksimal detaylar hakim olacak. Erkekler için tasarlanan mücevherlerde zincirler göz önünde olacak.
Sezonda sadelik ön planda olduğu için mücevherlerde sakinleştirici renkler kullanılacak. Sosyal sorumluluk anlayışına dikkat çeken markaların tasarımlarında, Fütüristik akım kendini hissettirecek.’’


WGSN Hakkında Dünyanın lider online araştırma ve analiz servisi olan WGSN; moda endüstrisine hizmet vermektedir. 1998 yılında kurulan ve merkezi Londra'da bulunan WGSN; ayrıca New York, Tokyo, Paris, Barselona gibi birçok moda merkezinde kurulu ofisleri ve global danışmanları ile 87 ülkede 74.000 kullanıcıya ulaşmaktadır. WGSN'nin üyeleri arasında dünyanın birçok tanınmış markası yer almaktadır.
Comments


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN