top of page

Mücevher Sektöründe Küresel Başarı: Oroarezzo 2023

Uluslararası mücevher alanında büyük bir yankı uyandıran Oroarezzo, 42. kez mücevher sektörünü bir araya getirdi. 2022 yılına oranla, yüzde 40’lık bir katılım oranına ulaşan Ozoarezzo, 55 ülkeden 430 alıcıyı ağırladı.

Oroarezzo 2023, 2022'ye kıyasla ziyaretçi katılımında %40'lık bir artışla rekor bir seviyeye ulaştı. İtalya’nın mücevher üretimine adanan ekinlik, 13-16 Mayıs tarihleri arasında Arezzo Fuar Merkezi’nde gerçekleştirildi.


Bu yıl düzenlenen etkinlikte, mücevher üretimine daha da fazla odaklan Oroarezzo, yeni bir konsept ile mücevher sektörünü bir araya getirdi.


100 farklı ülkeden katılım gösteren ziyaretçilere ev sahipliği yapan Oroarezzo 2023, küresel bir başarıya imza attı. Bölgesel olarak ziyaretçilerin dağılım oranı: Avrupa %42, Orta Doğu %25,5, Amerika %11,3, Asya %11 ve Afrika %9,1.


Ayrıntılı olarak bölgesel katılımı ifade edecek olursak; Avrupa bölgesinde en çok temsil edilen ülkeler: İspanya, Fransa ve Romanya; Birleşik Arap Emirlikleri’nde Lübnan; Orta Doğu için Türkiye ve Amerika’da ABD.

Oroarezzo Yeniden Karakterize Edildi

Oroarezzo 2023, beş temel değişimle karakterize edildi. İlk olarak Oroarezzo, altın ve mücevher için randevu takviminde yeni bir konumlandırmaya gidildi; altın, mücevher üretimi ve teknoloji segmentine daha fazla yer verildi; farklı fuar sektörleri arasındaki deneyimi kolaylaştıran yeni bir düzen bulundu; kaliteli alıcılardan oluşan gruba büyük bir yatırım yapıldı ve son olarak Première yarışmasının yeni 'Yetenekler' kategorisiyle, genç nesillerin katılımı sağlandı.


Oroarezzo 2023, aynı zamanda Arezzo-Siena Ticaret Odası Arezzo Fiere e Congressi, Arezzo Belediyesi, Arezzo Eyaleti ve Toskana Bölgesi gibi yerel paydaşlarla ortak bir yol izledi.


OROAREZZO'nun elçisi ve sanat yönetmeni Beppe Angiolini'nin yaratıcılığı sayesinde bu yıl 32. kez düzenlenen Première yarışması, yeni bir kategoriyle zenginleştirildi: "Yetenekler". Première yarışması, sektördeki kuşak değişimine dikkat çekiyor.Comments


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page