top of page

MÜCEVHER SEKTÖRÜNDE SATIŞLARINIZI ARTIRMAYA YÖNELİK BİR İLKAYLİN GÖZEN VE DENİZ KAPROL İŞBİRLİĞİNDE MÜCEVHER SEKTÖRÜNDE SATIŞLARINIZI ARTIRMAYA YÖNELİK BİR İLK


Mücevher sektöründe uzun yıllardan beri yurtiçi ve yurtdışında danışmanlık hizmeti veren Aylin Gözen ve ünlü tasarımcı Deniz Kaprol, iş birliklerini ulaşılabilir paketler halinde küçük ve orta ölçekli firmalara sunuyor. Ücretsiz bir analizden sonra istenirse 350USD’dan başlayan hizmet paketleri markalaşmanızı ve satışlarınızı artırmanızı sağlayacak önemli bir fırsat sunuyor.


İlk soruda en ilgi çekici değişiklikten başlayalım, sizin ve Deniz Kaprol’ün bir süredir devam eden birlikteliğini farklı bir boyuta taşıyarak, danışmanlık işinizi artık ulaşılabilir hale getirdiğinizden bahsettiniz. Bu sayede hem yurt içindeki, hem yurt dışındaki üst düzey kurumlarla olan iletişiminizi ve tecrübenizi kullanacaksınız. Nasıl ortaya çıktı bu fikir ve nasıl başaracaksınız?


Pandemi süreci sadece internet kullanımında değil, pek çok konuda ciddi değişime neden oldu. Bakış açımız değişti, hatta bir çok hizmete ulaşmak daha kolay ve ekonomik hale geldi. Bizim üzerinde durduğumuz konu ise her şeyi birkaç başlığı içeren paketler halinde almaya alıştık.


Biz sadece kuyumculuk ve mücevher sektöründe uzmanlaşmış, bu sektöre yönelik çalışarak farklı dinamiklerini çok iyi bilen bir firma olarak, markalara sunduğumuz imaj, pazarlama, tanıtım, marka danışmanlığı, koleksiyon ve trend danışmanlığında da verilen hizmeti daha net başlıklar halinde bölerek tüm firmaların faydalanabileceği bir ekip kurduk. Çalışmalarımızı da özellikle son 1-1,5 yılda aşina olunan “paket hizmetler” haline getirdik.


Bu düzenlemenin de, yaptığımız işin hem kalitesini, hem ciddiyetini bozmadan nasıl gerçekleşebileceğine dair tüm ekibimizle aylardır çalışıyoruz, artık planlamamızı tamamladık.


Modern mücevher dünyasında, bizden hizmet alanların hedeflerine ulaşmasında ve yaratıcı iş çözümleri ile engelleri aşmasında yardımcı olan, çok özel hizmet ve danışmanlık paketleri oluşturduk. İster tanınmış veya tanınmaya başlamış bir marka, ister kendini geliştiren bir takı tasarımcısı, ister toptancı veya perakendeci olun, amacınıza ulaşmak için doğru adımları atmanıza destek vermeyi hedefliyoruz.


Bu paketlerden özellikle küçük ve orta ölçekli perakende mağazalara ve toptan çalışanlara yönelik farklı bir çalışmanız var. Aylık 350 USD gibi şaşırtıcı bir bedeli olan bu pakette sunulacak hizmetler neler olacak? Bunun kapsamı nedir, nelerden faydalanabilecek bu paketi tercih edip firmanızla çalışanlar?


Bu çalışmanın başlangıcında, bulunduğu yere göre online veya yüz yüze bir toplantı yaparak kapsamlı sorularımızla işletme hakkında bilgi alıyoruz. Çünkü ekibimizle birlikte, her işletmenin kendine özgü bir geleneği, bir tarzı olduğunu biliyoruz. Daha sonra kendi aramızda, bu çizgilere uyarak en başarılı olacak stratejileri belirliyoruz, pazarlama önerilerini, içerik, tasarım akışını 2-3 farklı öneri ile firmaya sunuyoruz. Uygun pazarlama stratejisi ve beğenilen çizgide revizeler yapıldıktan sonra çalışmaya başlıyoruz.


İlk başlığımız sosyal medya içeriğini ve varsa internetteki sitesini güncel ve çalışır hale getirmek.


Bunu yapan pek çok firma, kişi var. Ama günümüzde internette dolaşan mesajlar o kadar aynılaştı ki, kişi üzerinde yapılan çekimler o kadar aynı oldu ki… Biz sektördeki firmalara öncelikle hedef kitlesinin ilgisini çekecek kaliteli içerikle, profesyonel tasarım çizgisiyle farklılaşmasını sağlamayı hedefliyoruz. Kaliteli içerik yapılan işe dair bilgiyle olur, hedef kitleyi tanıyarak onun ihtiyaçlarına ve ilgisini çeken konulara, beğenisini kazanacak görselliğe hakim olup uyarlamakla olur. Bunu sağlayarak “gerçek potansiyel müşteri”ye ulaşmasını ve daha önemlisi aralarında bağ kurmasını hedefliyoruz.


Bunun dışında stratejisi doğru kurulmuş, mesajıyla, görselliğiyle bir bütün oluşturan kampanyalar, bütün bu çalışmaların aylık raporlamaları da bu paketin kapsamında.


Yaptığınız çalışmalar firmalara ne kazandırıyor?


Rekabet gittikçe güçleşiyor ve geleneksel yöntemlerle devam etmeye çalışanların başarı şansı giderek azalıyor, çünkü diğer taraftan doğru stratejilerle hareket eden firmaların sayısı artıyor. Günümüzün yoğun rekabet ortamında hedefinizdeki kitleye ulaşmak, yeni müşteriler edinmek her geçen gün daha da zorlaşıyor.


Ayrıca, dünya genelinde hızla gelişen pandemi ve teknolojinin bir sonucu olarak, sürekli çeşitlenen iletişim araçları arasında doğru seçimlerle gerçekten hedefinizde olan kitleye erişmenin zorluğu da buna ekleniyor.


Başarılı pazarlama iletişimi programları, mevcut bütçenizi en uygun ve verimli şekilde değerlendirmenizi ve fırsatlardan yararlanmanızı sağlar. Özellikle kısıtlı bütçelerle yapılan işlerde, pazarlama ve iletişim yönetimi uygulamaları etkili ve ikna edici rol oynamaktadır.


Entegre pazarlama iletişimi, danışmanlık, anketler, medya ile bağlantılar, sunum faaliyetleri, çalışanlar, üyeler ve distribütörler arasındaki ilişkiler, kurumlarla ilişkiler, müşteri ilişkileri, personel ve iç iletişim, tasarım ve görsel çizginin oluşması, özel durumlar ve pazarlama faaliyetleri gibi başlıkları içerir.


Genel pazarlama stratejisi planlanırken hedeflenenler; organizasyonu en iyi şekilde sunmak ve böylece organizasyonun özellikle karlılık oranlarına katkıda bulunmaktır.


Gelişmeler karşısında geride kalmamak için, yenilikleri takip etmek, öğrenmek ve tahmin etmek için, stratejiler geliştirmek için uğraşırken bir bakıyoruz, alışkanlıklar, eğilimler yine değişmiş. Yakalamak için güncel bilgileri hayal gücüyle birleştirmeli, hedef kitleyle bir arada olmalı, birlikte düşünmeli, birlikte nefes almalı, hayatın içinde olmalıyız.


Saatchi & Saatchi'nin CEO'su Kevin Roberts'ın öncülüğünü yaptığı "lovemarks" kavramı, markanın başarısını ölçümlerken bakışımıza yeni bir açı ekledi. Markanın başarılı sayılması ve satış grafiğinin yükselmesi için bilinirliğinin yeterli olmadığı, hedef kitle tarafından ne kadar sevilip, arzulandığının en önemli kriterlerden biri olduğu yıllar önce ortaya koydu. Roberts bunu, çok bilinen ama başarısız olan marka örneklerinin yanında, hiç bir mantıklı nedeni olmadan almak istediğimiz ürün örnekleriyle hafızalarımıza kazıdı.


Eskiden "müşteri memnuniyeti" kavramı üzerinde, müşteriyi geniş bir kitle olarak ele almaya çalışırken, bireysel ihtiyaçlara yönelmek amacıyla CRM'ler kuruldu. Şimdi o dahi yetmiyor, tüketiciyle bire bir, her an online iletişimde olmak gerekiyor.


Tüketicinin gözünde dayanılmaz ürünler veya servisler sunmanın yolu iletişimin ilk dersinden geçiyor; onların sesini "empati kurarak dinlemek". Üstelik sosyal medya bu konuda bizim yanımızda.


Hedef kitleyle karşılaştığımız mağazalar ve satış noktalarında, mükemmel servisin yanında müşteri deneyimi yaratmak çok önemli. Bunun için beş duyuyu harekete geçirmeye özen göstermek sadece adımlardan biri. Servis ve çözüm odaklı, düzenli görünümü olan personelin vazgeçilmez olduğu mağazalarda, markayı hatırlatacak ve kusursuz müşteri deneyimi yaratacak çalışmalar gerekli. Yapılacak tüm çalışmalar birbiriyle uyumlu, özel bir seremoninin parçası gibi.


Bu pakete ek olarak diğer paketlerde sunulacak hizmetler neler?


Personel için motivasyon, kişisel gelişim, mağazacılık gibi konularda iş ortaklarımızla profesyonel hizmet vererek firma içinde çalışanların özelliklerini geliştirerek işletmeye faydasını arttırmayı hedefliyoruz.


Koleksiyon, trend ve tasarım danışmanlığı sunuyoruz. Sevgili Deniz Kaprol’ün uluslararası deneyimi ve hikayeli koleksiyonların alıcı üzerindeki etkisini kullanarak farklılaşmayı sağlıyoruz.


İletişimini bir üst seviyeye taşıyarak sıradışı iletişim çözümlerine ulaşmak isteyen ve gerçek ajans tecrübesi olan, kreatif bir ajansla çalışmak isteyen firmalar için sektörel bilgi ve tecrübemizi birlikte sunduğumuz bir pazarlama ve reklam ajansı paketimiz var.

E-ticaret ve markaya özel yazılımları içeren bir ek paketimiz var.


Temel Paket

Aylık 350 USD (Yıllık Anlaşma)


Başlarken;

Firmanın Genel İletişim Dilinin,

Sosyal Medya Tasarımının,

Mesaj Çizgisi Ve Konuşma Dilinin Oluşturulması sonrası;


Aylık Düzenli;

1 Genel Strateji ve Değerlendirme Toplantısı

1 Stratejik Kampanya, Kampanya Görseli

Sosyal Medya için 15 Görsel, 2 mini video ve iletişim mesajı tasarlanması,

Mesajların Görünürlüğünü Arttırıcı Çalışmaların Sunulması,

Varsa internet sitesi için bilinirliği arttırıcı bütçesiz veya bütçeli çalışma

Çalışma Sonuçlarını İçeren Aylık Değerlendirme Raporu


Yıllık

4 kampanya (Özel günlere yönelik veya özel günler dışında kullanılabilir)

(Kampanya içeriği ve stratejisinin belirlenmesi, vitrin dekor ve vitrin görselleri, ya da etkinlik planı – firmaya uygulamaya hazır halde teslim edilir.)


Comments


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN