MÜCEVHER SEKTÖRÜNDE SATIŞLARINIZI ARTIRMAYA YÖNELİK BİR İLKAYLİN GÖZEN VE DENİZ KAPROL İŞBİRLİĞİNDE MÜCEVHER SEKTÖRÜNDE SATIŞLARINIZI ARTIRMAYA YÖNELİK BİR İLK


Mücevher sektöründe uzun yıllardan beri yurtiçi ve yurtdışında danışmanlık hizmeti veren Aylin Gözen ve ünlü tasarımcı Deniz Kaprol, iş birliklerini ulaşılabilir paketler halinde küçük ve orta ölçekli firmalara sunuyor. Ücretsiz bir analizden sonra istenirse 350USD’dan başlayan hizmet paketleri markalaşmanızı ve satışlarınızı artırmanızı sağlayacak önemli bir fırsat sunuyor.


İlk soruda en ilgi çekici değişiklikten başlayalım, sizin ve Deniz Kaprol’ün bir süredir devam eden birlikteliğini farklı bir boyuta taşıyarak, danışmanlık işinizi artık ulaşılabilir hale getirdiğinizden bahsettiniz. Bu sayede hem yurt içindeki, hem yurt dışındaki üst düzey kurumlarla olan iletişiminizi ve tecrübenizi kullanacaksınız. Nasıl ortaya çıktı bu fikir ve nasıl başaracaksınız?


Pandemi süreci sadece internet kullanımında değil, pek çok konuda ciddi değişime neden oldu. Bakış açımız değişti, hatta bir çok hizmete ulaşmak daha kolay ve ekonomik hale geldi. Bizim üzerinde durduğumuz konu ise her şeyi birkaç başlığı içeren paketler halinde almaya alıştık.


Biz sadece kuyumculuk ve mücevher sektöründe uzmanlaşmış, bu sektöre yönelik çalışarak farklı dinamiklerini çok iyi bilen bir firma olarak, markalara sunduğumuz imaj, pazarlama, tanıtım, marka danışmanlığı, koleksiyon ve trend danışmanlığında da verilen hizmeti daha net başlıklar halinde bölerek tüm firmaların faydalanabileceği bir ekip kurduk. Çalışmalarımızı da özellikle son 1-1,5 yılda aşina olunan “paket hizmetler” haline getirdik.


Bu düzenlemenin de, yaptığımız işin hem kalitesini, hem ciddiyetini bozmadan nasıl gerçekleşebileceğine dair tüm ekibimizle aylardır çalışıyoruz, artık planlamamızı tamamladık.


Modern mücevher dünyasında, bizden hizmet alanların hedeflerine ulaşmasında ve yaratıcı iş çözümleri ile engelleri aşmasında yardımcı olan, çok özel hizmet ve danışmanlık paketleri oluşturduk. İster tanınmış veya tanınmaya başlamış bir marka, ister kendini geliştiren bir takı tasarımcısı, ister toptancı veya perakendeci olun, amacınıza ulaşmak için doğru adımları atmanıza destek vermeyi hedefliyoruz.


Bu paketlerden özellikle küçük ve orta ölçekli perakende mağazalara ve toptan çalışanlara yönelik farklı bir çalışmanız var. Aylık 350 USD gibi şaşırtıcı bir bedeli olan bu pakette sunulacak hizmetler neler olacak? Bunun kapsamı nedir, nelerden faydalanabilecek bu paketi tercih edip firmanızla çalışanlar?


Bu çalışmanın başlangıcında, bulunduğu yere göre online veya yüz yüze bir toplantı yaparak kapsamlı sorularımızla işletme hakkında bilgi alıyoruz. Çünkü ekibimizle birlikte, her işletmenin kendine özgü bir geleneği, bir tarzı olduğunu biliyoruz. Daha sonra kendi aramızda, bu çizgilere uyarak en başarılı olacak stratejileri belirliyoruz, pazarlama önerilerini, içerik, tasarım akışını 2-3 farklı öneri ile firmaya sunuyoruz. Uygun pazarlama stratejisi ve beğenilen çizgide revizeler yapıldıktan sonra çalışmaya başlıyoruz.


İlk başlığımız sosyal medya içeriğini ve varsa internetteki sitesini güncel ve çalışır hale getirmek.


Bunu yapan pek çok firma, kişi var. Ama günümüzde internette dolaşan mesajlar o kadar aynılaştı ki, kişi üzerinde yapılan çekimler o kadar aynı oldu ki… Biz sektördeki firmalara öncelikle hedef kitlesinin ilgisini çekecek kaliteli içerikle, profesyonel tasarım çizgisiyle farklılaşmasını sağlamayı hedefliyoruz. Kaliteli içerik yapılan işe dair bilgiyle olur, hedef kitleyi tanıyarak onun ihtiyaçlarına ve ilgisini çeken konulara, beğenisini kazanacak görselliğe hakim olup uyarlamakla olur. Bunu sağlayarak “gerçek potansiyel müşteri”ye ulaşmasını ve daha önemlisi aralarında bağ kurmasını hedefliyoruz.


Bunun dışında stratejisi doğru kurulmuş, mesajıyla, görselliğiyle bir bütün oluşturan kampanyalar, bütün bu çalışmaların aylık raporlamaları da bu paketin kapsamında.


Yaptığınız çalışmalar firmalara ne kazandırıyor?


Rekabet gittikçe güçleşiyor ve geleneksel yöntemlerle devam etmeye çalışanların başarı şansı giderek azalıyor, çünkü diğer taraftan doğru stratejilerle hareket eden firmaların sayısı artıyor. Günümüzün yoğun rekabet ortamında hedefinizdeki kitleye ulaşmak, yeni müşteriler edinmek her geçen gün daha da zorlaşıyor.


Ayrıca, dünya genelinde hızla gelişen pandemi ve teknolojinin bir sonucu olarak, sürekli çeşitlenen iletişim araçları arasında doğru seçimlerle gerçekten hedefinizde olan kitleye erişmenin zorluğu da buna ekleniyor.


Başarılı pazarlama iletişimi programları, mevcut bütçenizi en uygun ve verimli şekilde değerlendirmenizi ve fırsatlardan yararlanmanızı sağlar. Özellikle kısıtlı bütçelerle yapılan işlerde, pazarlama ve iletişim yönetimi uygulamaları etkili ve ikna edici rol oynamaktadır.


Entegre pazarlama iletişimi, danışmanlık, anketler, medya ile bağlantılar, sunum faaliyetleri, çalışanlar, üyeler ve distribütörler arasındaki ilişkiler, kurumlarla ilişkiler, müşteri ilişkileri, personel ve iç iletişim, tasarım ve görsel çizginin oluşması, özel durumlar ve pazarlama faaliyetleri gibi başlıkları içerir.