top of page

MÜCEVHER SEKTÖRÜNE PIRLANTA GİBİ IŞILDAYAN GENÇLER KAZANDIRACAĞIZ4 yıllık ‘’Takı Tasarım’’ bölümünde önümüzdeki dönemden itibaren yönetim organizasyon, pazarlama, e-ticaret, mücevher ihracatı, kuyumculuk sektöründe dijital pazarlama ve sosyal medya, değerli taş uzmanlığı, perakende mücevher mağazacılığı, toptan kuyumculuk, insan kaynakları gibi dersler müfredata eklendi. Müfredat değişikliği ile iyi yetişmiş YÖNETİCİ ADAYLARININ sektöre kazandırılması hedefleniyor.


Altınbaş Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Takı Tasarımı Bölümü Bölüm Başkanı Leyla Ulusman, yeni eğitim döneminden itibaren müfredatta önemli değişiklikler olduğunu belirtti. Bundan sonraki süreçte amaçlarının sektöre yalnızca tasarımcılar değil YÖNETİCİ ADAYLARI kazandırmak olduğunun altını çizen Ulusman şunları söyledi;


‘’Altınbaş Üniversitesi, kuyumculuk ve mücevherat sektörüyle iç içe olan bir eğitim kurumudur. Üniversitemiz açısından ‘’Takı Tasarım’’ bölümünün çok özel bir yeri olduğunu söyleyebilirim.


Mücevher sektörünün ihtiyaçlarını çok yakından biliyoruz. Bu yüzden eğitim müfredatımızı da sektörünün ihtiyaçlarına göre belirledik.


Her ne kadar bölümümüzün adı Takı Tasarımı olsa da son derece geniş bir müfredata sahibiz. Öğrencilerimiz, 4 yıllık süre boyunca, mücevher sektörü özelinde mücevher tasarımı ve üretimi, yönetim organizasyon, pazarlama, değerli taş uzmanlığı, dijital pazarlama ve sosyal medya uzmanlığı, e-ticaret, perakende mağazacılık, ihracat ve insan kaynakları gibi dersleri alacaklar.


Amacımız; 4 yıllık süre sonunda kuyumculuk ve mücevherat sektörünün geleceğini inşa edecek yönetici adayları yetiştirmek ve sektöre kazandırmaktır.


Altınbaş Üniversitesi organik bağları gereği mücevher sektörü ile iç içedir. Bu bağlarımızın avantajlarını öğrencilerimiz de yaşayacaklar. Öğrencilerimiz doğrudan sektördeki kişilerden eğitim alma şansına sahip olacakları gibi son derece nitelikli firmalarda staj yapma olanağı da bulacaklar. Sektörümüzde çalışan farklı üniversitelerden ve alanlardan mezun olmuş diğer kişilerden çok daha ileride ve tecrübeli olacaklar.


Mücevher sektörünün asıl zenginliği altın ve pırlantalar değil, alanında yetişmiş, eğitimli ve donanımlı insan kaynağıdır. Bu bilinçle üniversitemiz tıpkı bir ‘’elmas madeni’’ gibi işlev görecek ve mücevher sektörüne pırlanta gibi ışıldayan gençler kazandıracaktır.’’コメント


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page