top of page

MAĞAZACILIKTA DA YENİLİKLERİN ÖNCÜSÜ OLMAYA DEVAM DİYORUZ

Altınbaş Mücevherat Grup Başkanı Atilla KESKİN

Mücevherat sektörünün gelişimine büyük katkı sağlayan Altınbaş, uyguladığı yenilikçi stratejileri ile yalnızca mücevherat sektöründe değil, perakendecilik sektörümde yeniliklerin öncüsü olmaya devam ediyor. Altınbaş Franchising Sistemi’nin aradan geçen uzun süre sonucunda, Türkiye perakendecilik sektörünün başarılı örneklerinden biri haline geldiğini belirten Altınbaş Mücevherat Grup Başkanı Atilla Keskin, markanın stratejileri ve önümüzdeki dönem planlarını anlattı.


Perakende sektörü son dönemlerde ciddi değişime uğramış, gerek tüketici davranışları gerekse de teknolojik gelişmeler nedeni ile bu değişim markaların stratejilerini de tekrar gözden geçirmelerine neden olmuştur.


Tüketici profilindeki değişim markaların stratejilerini de değiştiriyor Perakende sektörü son dönemlerde ciddi değişime uğramış, gerek tüketici davranışları gerekse de teknolojik gelişmeler nedeni ile bu değişim markaların stratejilerini de tekrar gözden geçirmesine neden olmuştur. Tüketici beklentileri, teknolojik gelişmelerin, sosyal medyanın ve e- ticaret sektörünün hızla büyümesi nedeni ile farklı tarzda beklentileri de açığa çıkarmıştır.

Son 10 yılda sektör yön değiştirdi

Mücevher sektörü aslında perakende sektöründe, bu yenilenmenin en fazla yaşandığı ve sürecin hızlıca takip edildiği bir sektördür. Türkiye’de kuyumculuk sektörü son 10-15 yılda farklı bir yön kazanmış ve ciddi gelişmelere sahne olmuştur. Türkiye’nin gelenekleri ve tasarımsal bakış açısıyla, üretim gücü ile desteklenmesi, sadece kendi ülkemizde değil, dünyada da lider olabilecek en önemli sektörlerden biri olmamızı sağlamıştır.

Mücevher mağazacılığında farkı bir deneyim

Altınbaş markası bu bakış açısı ile perakende stratejilerinde, tüketicinin farklılaşan beklentilerine cevap vermek adına çalışmalar başlatmıştır. Altınbaş, ilklere imza attığı mücevher perakendeciliği sektörünü dinamikleştirmiş ve sektörün gelişmesine de katkı sağlamıştır.

Franchising sistemini de bu anlayış ile kurgulayan Altınbaş, yeni bir bakış açısı ile farklı bir perakende tecrübesini tüketicileri ile buluşturmak adına çalışmalarını hızlandırmıştır. Yurtdışı pazarlarda son dönemde büyümeye ağırlık veren markamız Avrupa ve Ortadoğu pazarında mağazaları aracılığı ile tüketicilerine mücevher alma deneyimi yaşatmaktadır.

Altınbaş franchising sisteminin temel stratejileri;

Altınbaş’ın franchising sistemi kendi içinde belli bazı stratejilerle uygulanmaktadır. İlk olarak açılacak mağazanın lokasyonu bizler için çok önemlidir. Tüm alışveriş merkezi projeleri kiralama departmanımız tarafından, bayilerimiz adına takip edilmekte, en özel lokasyonlar Al- tınbaş markasına verilmektedir. Bu anlamda da mağazanın konumu ve başka bir Altınbaş mağazasına yakın olmaması bizler için en önemli noktadır. Bunun dışında özel mimari konsept- lerin hazırlanması, koleksiyon desteklerimiz ve pazarlama reklam faaliyetlerimizde bayilerimizi desteklediğimiz en önemli çalışmalarımızdandır. Bunu yaparken de, teknolojik gelişmeler ve değişen tüketici beklentilerini dikkate alarak gerçekleştirmekteyiz.

Perakendeciliğin gelişimine örnek olmaya devam edeceğiz Altınbaş, kurulduğu günden bu yana ortaya koyduğu yenilikçi anlayışı ile sektöre yön veren lider bir marka olmuştur. Bundan sonraki süreçte de, ortaya koyacağımız stratejiler ile yalnızca mücevher sektörünün değil, perakendecilik sektörünün gelişimine de örnek olmaya devam edeceğiz.


Bundan sonraki süreçte de ortaya koyacağımız stratejiler ile yalnızca mücevherat sektörünün değil, organize perakendecilik sektörünün gelişimine de örnek olmaya devam edeceğiz.

댓글


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page