top of page

Mağazalaşma Faaliyetlerimiz Devam Ediyor

İç piyasada 130 mağazayı hedeflediklerini söyleyen Lizay Pırlanta Genel Müdürü Çağatay Serbes, iç piyasa ve ihracat için belirledikleri hedefleri açıkladı. İstanbul Jewelry Show’u değerlendiren Serbes, Ocak ayında gerçekleşecek Antalya fuarının önemini de vurguladı.Oldukça hareketli bir fuar geçirdiklerini söyleyen Lizay Pırlanta Genel Müdürü Çağatay Serbes, yurt dışındaki fuarları takip eden bir firma olarak Ekim fuarını, katıldıkları diğer fuarlarla karşılaştırdı. Miami fuarından yeni döndüğünü söyleyen Serbes, buradaki kişi sayısının Miami’den ve aldığı duyumlara göre Singapur’daki fuardan çok daha fazla olduğunu söyledi. Fuara gelen müşteri profili için: “Bu fuarda gerçekten yabancı müşteri çok var, çok başarılı bir davet yapılmış. Yabancı, daha önce gelmediği kadar çok geliyor ve yurt dışında franchise açmak isteyenlerle beraber geliyorlar. Onun için çok başarılı bir fuar geçiyor.” dedi.


Hedefimiz 130 Mağaza


İç piyasadaki mağazalaşma faaliyetlerinin hedefledikleri rakama ulaşana kadar devam edeceğini belirten Çağatay Serbes konuyla ilgili şunları söyledi: “İç piyasada bizim hedefimiz 120-130 mağaza. Ulaşana kadar durmayı düşünmüyoruz. Şu anda hem büyüme yönünden hem de başarı yönünden çok iyi şekilde ilerliyoruz. İç piyasada hedeflediğimiz mağaza sayısına ulaştığımızda yurt dışındaki mağaza sayımızı artırmaya odaklanmak istiyoruz.”


Antalya, En Çok Değer Verdiğimiz Fuarlardan Bir Tanesi


Yaklaşan Antalya Fuarına ilişkin ise: “Antalya bizim için çok doğru zamanda geldi. Biz şimdiye kadar çoğunlukla iç piyasaya odaklanmıştık. Yavaş yavaş ihracata odaklanmaya başladığımız zaman, Antalya’da yapılmaya başlandı ve Antalya’da çok başarılı müşteriler edindik, edinmeye de devam ediyoruz. Şu an Antalya, bizim en çok önem verdiğimiz fuarlardan bir tanesi’’ diye konuştu.


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page