top of page

NDC'nin Küresel Elçisi Lily James, Botswana'yı Ziyaret Etti

NDC’nin (Doğal Elmas Konseyi) yeni küresel elçisi Lily James, endüstrisinin olumlu etkilerini gözlemlemek için Botswana’yı ziyaret etti. Nadir bulunan ve milyar yıllık değerli taşların geri kazanılmasındaki süreci deneyimledi.Lily James yolculuğuna, binlerce fil ve ünlü Selinda aslanına en sahipliği yapan pitoresk vahşi alanı olan Selinda Koruma Alanında dört günlük safariyle başladı. Oradan, doğal elmas endüstrisinin koruma çabalarının etkisini ilk gösteren, De Beers Elmas Rotasının bir parçası olan Oropa Oyun Parkını ziyaret etti.


James ayrıca, De Beers ve Botswana hükümetine ait bir elmas madenciliği şirketi Debswana tarafından yönetilen Livingstone House İlköğretim Okulu'nda öğrenciler ve öğretmenlerle bir araya geldi. Lucara Diamond Corp'un Karowe Elmas Madeni'ni ve Botswana'nın başkenti Gaborone'deki De Beers Global Sightholder Satış tesisini ziyaret ederek doğal elmasları menşe noktalarında görme fırsatı yakaladı.


Son durağı Gaborone'deki KGK Elmas kesme ve parlatma tesisi olan Lily James, geçim kaynakları doğal elmas endüstrisi tarafından desteklenen yerli vatandaşlarla bir araya geldi.


Lily James, "Botswana'da gördüğüm doğal güzellik ve canlı topluluklar beni çok etkiledi. Dünya çapında 1.000 mil kareden fazla doğal elmas endüstrisi tarafından korunan bu arazi hakkında bu kadar çok şey bilmek, NDC'nin Küresel Elçisi olmaktan inanılmaz derecede gurur duymamı sağlıyor’’ dedi.


NDC CEO’su Kellie David, "Lily James ile ilk kez Botswana'yı deneyimlemek inanılmazdı. Bu ülkedeki doğal elmas endüstrisinin olumlu etkileri hakkında çok şey duymuştum, ancak hiçbir şey sizi gerçek deneyime hazırlayamaz. Doğal elmas endüstrisi, hükümetler ve iş dünyası arasındaki işbirliklerinin bu kadar çok insanın ve içinde yaşadıkları toplulukların hayatlarını nasıl değiştirebileceği konusunda başkalarına bir örnektir’’ dedi.Kalahari Çölü'nün ortasında yer alan ve 200.000-300.000 yıl önce insanların doğum yeri olduğuna inanılan Botswana, 2,35 milyon nüfuslu, iskan edilmiş ve dünyada önemli bir ülkedir. 1967'de doğal elmaslar Botswana’da keşfedilmiştir.


Doğal elmaslar dünya çapında 10 milyondan fazla insanın geçimini destekliyor ve bunun olumlu etkisi en çok Botswana'da hissediliyor. Değerli elmaslar, 2021'de Botswana'nın GSYİH'sının% 33'üne katkıda bulunuyor. Botsvana ayrıca dünyadaki kadınlara ait işletmelerin en yüksek yüzdesine sahiptir.


Elmas endüstrisinin Botsvana hükümetiyle ortaklığı ile yılda ortalama 552.000 çocuğa eğitim veren bir okul sistemini ayakta tutuluyor. 1966'da sadece üç ortaokul varken bugün 300 tane var ve her Botswanalı çocuk ücretsiz ilk ve orta eğitim alıyor.Doğal Elmas Konseyi (NDC) Hakkında:


Doğal Elmas Konseyi (NDC), Only Natural Diamonds platformu aracılığıyla tüketicilere doğal elmasların inanılmaz dünyası hakkında ilham verip bilgilendiriyor. Platform, ünlüler ve pop kültürü, epik elmaslar ve mücevher trendleri, nişanlar ve düğünler ve elmas satın alma rehberleri dahil olmak üzere doğal elmaslarla ilgili her şeyde yetkili yayıncıdır.


NDC, bu sektörün ilerlemesi ve daha fazla iyileştirme taahhütleri hakkında şeffaflık ve anlayış sağlayarak doğal elmas endüstrisinin bütünlüğünü desteklemektedir. NDC, üyelerinin faaliyetleri dört kıtada ve Kanada, Güney Afrika ve Botsvana dahil on ülkede bulunan küresel bir kuruluştur. Faaliyetleri, dünya çapında 10 milyon endüstri çalışanının ve ailelerinin geçimini desteklemektedir.


Doğal Elmas Konseyi, ABD, Çin, Hindistan, BAE ve Avrupa'da faaliyet göstermektedir.Commentaires


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page