top of page

OCAK AYINDA 359,4 MİLYON DOLAR MÜCEVHER İHRACATI GERÇEKLEŞTİMücevher ihracatı, Ocak ayında geçen yılın aynı dönemine göre %8,4 artışla 359,4 milyon dolar oldu. Mücevher İhracatçıları Birliği, 2022 yılı Ocak ayına ilişkin mücevher ihracatı rakamlarını açıkladı. Buna göre TİM verileri baz alınarak 2022 yılı Ocak ayında bir önceki yılını aynı ayına göre %8,4 artışla 359 milyon 438 bin 584 dolar mücevher ihracatı gerçekleştirildi.

Ocak’ta En Çok “Altından Mamul Mücevherci ve Kuyumcu Eşyası” İhraç Edildi

Ürün gruplarına bakıldığında Ocak ayında en çok “Altından Mamul Mücevherci ve Kuyumcu Eşyası” ihraç edilirken bu ürün grubunu “İşlenmemiş veya Yarı İşlenmiş Altın” grubu takip etti. Altından Mamul Mücevherci Ve Kuyumcu Eşyası ihracatı 297 milyon dolar seviyesinde gerçekleşirken sektörün pırlantalı mücevher ihracatı 16 milyon dolar oldu.

Ocak’ta En Çok İhracat, ABD’ye

Ocak ayında en çok mücevher ihracatı yapılan ülke Amerika Birleşik Devletleri olurken bu ülkeyi Birleşik Arap Emirlikleri ve Hong Kong takip etti. Ocak ayında Amerika Birleşik Devletleri’ne gerçekleştirilen ihracat 82,5 milyon dolar olurken, Birleşik Arap Emirliklerine yapılan ihracat ise 45,9 milyon dolar oldu.

Opmerkingen


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page