top of page

Okyanusun Büyüsüne Adanmış Bir Koleksiyon: Praise to the Sea

Mikimoto, denize övgü niteliğinde olan koleksiyonunun ilhamını okyanusun görkemli sularından alıyor!

İncileri Kralı Mikimoto, son yüksek mücevher koleksiyonu “Praise to the Sea” ile kökenine saygı duruşunda bulunuyor.


Mikimoto, bu ayın başında gerçekleştirilen Paris Haute Couture Haftası sırasında, “Praise to the Sea” koleksiyonunu tanıttı. Koleksiyonun tanıtımı aynı zamanda Mikimoto'nun kurucusu Kokichi Mikimoto'nun dünyanın ilk kültür (doğal inci oluşumunu taklit etmek amacıyla insan müdahalesiyle üretilen bir tür inci çeşidi) incilerini yaratmasının 130. yıldönümü anısına tasarlanıyor.

Su yüzeyindeki ışığı yansıtan tasarımlar, sığ sudan okyanusun derinliklerine doğru renk geçişleri ve açık denizdeki balık kümeleri gibi sahneleri taklit ediyor.

Denizde zarifçe gezinen balık sürülerinin yarattığı kıvrımlar, Akoya kültür incilerinin yanı sıra elmas, beril, tanzanit, turmalin, ametist, granat, safir, spinel, aleksandrit ve akuamarin gibi çeşitli değerli taşların yer aldığı bir kolyeye ilham verdi.

Koleksiyonda ayrıca renkli deniz yaşamı ve canlı yaratıklar da dahil olmak üzere okyanusun çeşitli yaşam formlarından görüntüler yer alıyor.


Mikimoto inciler, elmaslar ve renkli değerli taşların muhteşem bir kombinasyonuyla süslenen koleksiyonda öne çıkan birkaç parça bulunuyor. Balina kolye, büyük bir akoya incisiyle birlikte yeşil turmalin, safir, akuamarin, granat ve elmaslarla süslenerek tasarlanıyor. Ayrıca çıkarılabilir bir broş olarak kullanılabilen kolyede akoya kültür incileri, safirler ve elmaslar da dikkat çekiyor.

Denizatı kolyesi ise yuvarlak bir akoya incisinin etrafını elmaslar ve renkli değerli taşlarla süslenmiş bir mercan resifiyle çevreliyor. Bu tasarımda canlı renklere sahip mercan resifinden ilham alınmış ve mavi topaz, pembe turmalin ve yeşil tsavorit granat gibi çeşitli renkli değerli taşlar kullanılıyor.

Koleksiyonun bir diğer göz alıcı parçası ise mercan resifi bilekliği. Beyaz elmaslarla süslenmiş dış kabuğu, tanzanit, safir ve spinel gibi renkli değerli taşlarla süslenmiş iç kısmıyla dikkat çekiyor.


Bu imza parçalar, Mikimoto incilerinin zarifliği, elmasların parlaklığı ve renkli değerli taşların büyüleyici etkisiyle birleşerek eşsiz bir koleksiyon sunuyor.Comentários


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN