top of page

Pandora Laboratuvarda Üretilen Mücevher Serisini Genişletiyor

Danimarkalı mücevher markası Pandora, laboratuvarda üretilen mücevher serisi Diamonds by Pandora'nın başarısına dikkat çekti. Önümüzdeki yıl için planlarını açıklayan Pandora, ‘Diamonds by Pandora’ serisinin genişletileceğini açıkladı.

Pandora, makroekonomik sorunlara rağmen dördüncü çeyreğinde ve tüm yıl boyunca büyümeye devam ederek mali yılını güçlü bir şekilde tamamladı. 2023’e temkinli bir iyimserlik ile başlayan Pandora, yeni mağazaları için çalışmaların başladığını açıkladı. Laboratuvarda yetiştirilen elmas serisi Diamonds by Pandora’nın, başarısına dikkat çeken Pandora, mücevher serisinin genişletileceğini belirtti.


Mücevher satın alımların yarısını yeni müşterilerin oluşturduğunu belirten Pandora, laboratuvarda üretilen ürünlerin en iyi performans gösterenlerden birisi olduğunu vurguladı. Pandora,bu koleksiyonlarını yeni pazarlara taşıyacağını söyledi ancak hattın hangi pazarlarda aktif olacağını belirtmedi.


Pandora Büyümeye Devam Ediyor


Pandora’nın CEO’su Alexander Lacik, 2022 yılını başarılı bir şekilde bitirdiklerini şu cümlelerle ifade etti: “Tüketiciler üzerindeki makro ekonomik baskıya ve Çin’deki COVID-19 rüzgarlarına rağmen, pandemi öncesi seviyemize göre büyüme devam ediyoruz.2022 yılında, sağlanan gelir düzeyini yüzde 13 artışla 3,8 milyar dolara yükselten Pandora, 2021 ve 2022 yılında gerçekleştiği 150-190 mağaza açılışının üzerinde bir açılış hedefliyor.


2022’de gümüş ve altının yüzde 61’ini geri dönüştürülmüş kaynaklardan kullanan Pandora, 2025 yılına kadar bu oranı, yüzde 100’e çıkarmayı hedeflediklerini vurguladı.


Pandora’nın İcra kurulu başkanı Alexander Lacik, “2023 yılına iyi başladık. Son birkaç yıldaki dönüşüm, Pandora’yı daha güçlü bir şekilde ortaya çıkaracak, buna eminiz.” dedi.

Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page