top of page

Peracas’ın Gizli Bahçesi

Masalsı Boboli Bahçeleri’nden zengin Rönesans tablolarına, doğanın hazinelerinden sonsuz denizlere uzanan hayal gücüyle kendi markası Peracas’ı kuran Beyza Arman, tasarımlarıyla tüm dikkatleri üzerine çekiyor.



Geçmişin tüm zarafetiyle stilize olan tasarımlar, romantik ve sofistike kadınlardan ilham alıyor. Koleksiyondaki tüm parçalar, geçmişteki bir hikayenin, Botticelli’nin eşsiz tablolarındaki bir figürün, bir Yunan Tanrıçasının büyüleyici güzelliğinin rolünde hayata geçiyor.


İstanbul’da dünyaya gelen Beyza Arman, lise eğitimini Galilei İtalyan Lisesi’nde tamamladı. Bir dönem San Francisco’da yaşamını sürdüren Arman, sonrasında İstanbul’a gelerek akademik hayatına İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme-Ekonomi Bölümü’nde tamamladı ve bu süreçte de bir süre Paris’te yaşadı. Üniversitenin hemen ardından Beymen ve Demsa’da satın alma departmanında buyer olarak çalıştı. 2018 yılında Milano’da kendi markası Peracas’ı kurdu.



DOĞUŞ: Peru’da bulunan ‘’Paracas’’ bölgesi, Pasifik Okyanusu’nun kıyısında, terk edilmiş gibi gözüken bir doğa harikasıdır. Terracotta renginde bitki örtüsü olan, okyanus dalgalarının duyulduğu bomboş bir yer hayal eden Arman, burada gizli bir bahçe hayal etti ve bu boşluğu kendi renkli dünyası ile bütünleştirdi.


TANINMA: Milano’da işçiliğini beğendiği bir atölyede kendine özel takı yaptıran Beyza Arman, yaptırdığı takıların çevresinde oldukça beğeni topladı. Bu çizgide uzun çalışmalar sonucu keni için oluşturduğu takılar Peracas’a hayat verdi. 2018’de Milano’da doğan marka 2019’da ilk koleksiyonunu çıkarttı. Kısa sürede dikkatleri üzerine topladı ve sektörün önde gelen mağazalarına girmeye başardı.


ÇİZGİSİ: Milano’daki ustalardan İtalyan işçiliğini öğrenen ve benimseyen Arman, üretimlerini İstanbul’a taşıdı. Tüm tasarımlar sektörün en eski ve yetenekli sadekarlarının el işçiliği ile özel olarak üretiliyor. Modeller 24 ayar altın kaplama, rengarenk taşlar, kristaller ve barok incilerden oluşuyor.




Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN