top of page

Prada İlk Mücevher Koleksiyonunu Tanıttı

Lüks moda devi Prada, ilk sürdürülebilir mücevher koleksiyonu Eternal Gold’u, Amanda Gorman, Maya Hawke ve Somi Jeon’un başrollerini paylaştığı bir kampanya ile tanıttı. Koleksiyon aynı zamanda dünyada yüzde yüz geri dönüştürülmüş altından yapılan ilk koleksiyon olma özelliğini taşıyor.


Üçgen Formlu Kolye Ucu, Mario Prada’ya Saygı Duruşu Niteliğinde


1913’ten beri İtalyan işçiliği aracılığıyla lüks nesneler yaratan Prada, Eternal Gold ile ideolojinin yeni yüzünü mücevher ile sunuyor. İki yıl önce açıklanan proje, markanın yaratıcı yönetmeni Miuccia Prada’nın vizyonu doğrultusunda hazırlandı. Mücevherlerin tamamı kuyumcuları ile tanınan Valenza’da yapıldı.


Hem tasarım hem etik açıdan Prada’nın bir araya getirdiği koleksiyon, toplam 48 cinsiyetsiz tasarımdan oluşuyor. Koleksiyonda yılan bilezikler, kalp motifleri, zincir kolyeler, şerit gerdanlıklar içeren neo-klasik parçalar dikkat çekiyor. Koleksiyonun merkezinde marka ile eş anlamlı hale gelen güçlü ve evrensel bir şekil olan Prada üçgeni yer alıyor.Koleksiyonu Asıl Farklı Kılan Sürdürülebilir Olmasıdır


Eternal Gold serisi, Sorumlu Mücevher Konseyi tarafından sektörün en katı standartları kullanılarak toplanan, tamamen geri dönüştürülmüş altından yapılmış dünyanın ilk mücevher koleksiyonu olma özelliği taşıyor.


Geleneklere meydan okuyan ama geleneklerden de kopmayan Prada, eski çağlardan kalma zanaat tekniklerini, değerli taş ve materyalleri 21. yüzyılda sürdürülebilir kılıyor.


Comments


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page