top of page

Richemont'tan Mücevher Hırsızlığını Karşı Dijital Platform: Enquirus

Richemont, sektörle ilgili suçları sınırlandırmak amacıyla birden fazla tarafın saatler ve mücevherler hakkında bilgi yükleyip paylaşabileceği dijital bir platform oluşturdu.

İsviçreli lüks eşya şirketi Richemont, oluşturdukları dijital platform (Enquirus) hakkında yaptığı açıklamada platformun; saat ve mücevher üreticileri, kolluk kuvvetleri, sigorta şirketleri, ikinci el piyasası ve müşterilerin yer aldığı bir işbirliği içinde oluşturulduğunu belirtti.


Tüm lüks markaların erişim sağlayabileceği platform, farklı kullanıcıların her parça hakkında veri yüklemesine, aramasına ve paylaşmasına olanak tanıyor.


Richemont’un Dönüşüm Başkanı Frank Vivier, sektör üyelerinin haricinde dünya çapındaki tüm büyük şehirlerin polis departmanlarını da bünyesine katmayı planladığını açıkladı.


Şu anda 175’ten fazla lüks saat markası, Richemont markaları ve sektörde yer alan diğer markaların dahil olduğu platformda, birçok üst düzey mücevher markası yer alıyor.


Richemont, yaptığı açıklamada "binlerce" müşterinin, koleksiyonlarını siteye yükledikleri ve 28.000’den fazla parçanın kayıt ya da çalıntı olarak kaydedildiği belirtti.


Richemont’un CEO’su Jérôme Lambert, yaptığı açıklamada: ‘‘Müşteriler ve sektör ortakları için ücretsiz erişim sağlanıyor. Böylelikle çalıntı mücevherlerin satılması daha da engelleyici bir hale geliyor ve ilk etapta mücevher çalma teşvikini azaltmayı hedefliyoruz’’ dedi.コメント


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN