top of page

Ahlatcı, Deprem Bölgesine Yaptığı Yardımlar ile Yaraları Sarmaya Yardımcı Oluyor

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğünde iki deprem, 10 ilimizde büyük bir yıkıma sebep oldu. Yaşanan felaketin ardından kuyumculuk sektöründen birçok firma ve kurum, bölgedeki depremzedelerin yaralarını sarmak için seferber oldu. Kuyumculuk sektörünün altın üretimi ve ihracatıyla önde gelen firmalarından Ahlatcı, depremin yaşandığı ilk günden bugüne 150 Milyon Lirayı bulan yardımlarıyla adından söz ettiriyor.


Büyük bir yıkıma sebep olan depremin hemen ardından, Ahlatcı Eğitim Sağlık ve Yardım Vakfı tarafından 25 milyonluk yardım paketi, AFAD kanalıyla deprem bölgesine sevk edildi. Ahlatçı Holding yardım paketi hakkında yaptığı açıklamada şu cümlelere yer verdi:


"AFAD merkez ve taşra teşkilatlarıyla iletişime geçilerek, depremin hasar verdiği tüm bölgelerde ihtiyaç duyulan, ekskavatör, çekici, vinç, dozer, kamyon, treyler, greyder, vidanjör ve benzeri iş makineleri grubumuz bünyesindeki şantiyelerimizde faaliyetler durdurularak deprem bölgelerine gönderilmiştir. Ayrıca, vatandaşlarımızın ısınma, barınma ve beslenme ihtiyaçları tespit edilerek ilk etapta yaklaşık 25 milyon Türk lirası değerindeki aşağıda belirtilen yardım paketi Ahlatcı Eğitim Sağlık ve Yardım Vakfı tarafından satın alınarak ADAKOM organizasyonu ve AFAD kanalıyla deprem bölgesine sevk edilmiştir."


Depremzeler İçin Açık Artırmaya Çıkartılan Formaların Sahibi Ahlatcı Oldu

Bu sezon Atalanta’da forma giyen milli futbolcumuz Merih Demiral, yaşanan depremin ardından başlayan bağış seferberliğinde, Ronaldo, Bonucci, Dybala, Benzema ve Kane'ye ait formaları, depremzedeler için satışa çıkarıldığını duyurmuştu. Ahlatcı Holding, dünyaca ünlü futbolcuların formalarını toplamda 6 milyon 250 bin TL karşılığında satın aldı. Merih Demiral, elde edilen gelirin Ahbap Derneğine bağışlandığını açıkladı.


Yardımlar Artarak Devam Ediyor

Deprem bölgesinde süren çalışmalar ile yaraların sarılmasına yardım eden Ahlatcı Holding , giyimden gıdaya, temizlik malzemesinden araç filosuna, jeneratörden battaniyeye, mazottan iş makinalarına geniş bir yelpazede 43 tır dolusu 100 milyon lira değerinde yardım paketini bölgeye sevk etti.


Mücevher İhracatçıları Birliği'nin başlattığı yardım kampanyasına ise 2,5 milyon lira ile destek veren Ahlatcı, ayrıca Ahlatcı Eğitim Sağlık ve Yardım Vakfı bünyesinde faaliyet gösteren ADAKOM tarafından Çorum'da deprem lojistik merkezini kurdu. Tüm yardım malzemeleri, lojstik merkezde depolanarak AFAD'ın kontrolünde bölgelere ekipler tarafından sevk ediliyor.


Türkiye Tek Yürek

Tüm televizyon kanallarında ortak olarak yayınlanan 'Türkiye Tek Yürek' programı; sanat, iş ve spor dünyasının önde gelen isimleri ve halkı bir araya getirerek depremzedelere destek oldu. Ahlatcı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ahlatcı programa bağlanarak, 50 milyon TL daha AFAD'a bağışta bulunduklarını açıkladı.
Comments


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN